Galeria zdjęć
Dom
TURCJA / - / Kapadocja
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.91 | SW:4.96 )
- Typ
- Krajobraz
- Data dodania
- 2011-10-30 18:33
- Data wykonania
- maj 2007
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Niesamowite, jak człowiek potrafi twory natury dostosować do własnych potrzeb. Mam nadzieję kiedy¶ dotrzeć w te miejsca.
Chyba zimy s± nawet lepsze niż u nas, bo jest większa różnica temperatur dzień - noc
Masz na my¶li "nadziemn±" czy "podziemn±" Kapadocję ? Podziemia były ciekawe ale niestety nie fotogeniczne.
AZAR, co do ogrzewania. Wła¶ciciele takich nieruchomo¶ci twierdz±, że grube ¶ciany stanowi± doskonał± izolację na lato i zimę. Piłem kawę w takiej chyba..... 5. piętrowej kawiarni. Każde piętro składało się z 1 niewielkiego pokoju. Jedno nad drugim. Na najwyższe kondygnacje nie prowadziły już schody lecz drabina. Byłem tam w maju temperatura była OK. Zima nie sprawdzałem, a zimy w Kapadocji s± porównywalne z polskimi. Ponoć zim± mieszkał tam wła¶ciciel w trzech najniższych kondygnacjach
To jedno z tych miejsc, do których chciałbym kiedys wrócić...
Podziemne miasta też s± ciekawe, ale to całkiem co¶ innego. Pełniły funkcję miejsc do których mogła się schronić cała miejscowo¶ć w chwili zagrożenia.
s± tam dziesi±tki kilometrów podziemnych korytarzy, komnaty mieszkalne, szkoły i ko¶cioły o których wspominasz wykute głęboko pod powierzchni± ziemi, a nawet spichlerze i stajnie dla zwierz±t. Niesamowite miejsce, także na mojej li¶cie do odwiedzenia
Fantastyczna seria zdjęć.Interesuje mnie czym ogrzewaj± te swoje kamienne mieszkania
Ja jedynie zaliczyłem Ciemny Ko¶ciół. Ponoć jedyne miejsce gdzie przetrwały nienaruszone freski (twarze) dzięki temu że dopiero niedawno został odkryty i nie potraktowano ich jako wrogiej religii. Ciekawe co my¶l± współcze¶ni mieszkańcy Kapadocji pracuj±cy w turystyce o swoich dziadkach, którzy zachowali się jak pierwsi chrze¶cijanie w Egipcie ?
W Kapadocji (w Goreme) zwiedzałem prywatny ko¶ciół. Pani miała w skale takie dzrwi, i za drobn± opłat± otwierała, i udostępniała do zwiedzaniaswój ko¶ciół z freskami
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Dom
TURCJA / - / Kapadocja
- Autor
- "> ( SO:4.91 | SW:4.96 )
- Typ
- Krajobraz
- Data dodania
- 2011-10-30 18:33
- Data wykonania
- maj 2007
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Niesamowite, jak człowiek potrafi twory natury dostosować do własnych potrzeb. Mam nadzieję kiedy¶ dotrzeć w te miejsca.
Chyba zimy s± nawet lepsze niż u nas, bo jest większa różnica temperatur dzień - noc
Masz na my¶li "nadziemn±" czy "podziemn±" Kapadocję ? Podziemia były ciekawe ale niestety nie fotogeniczne.
AZAR, co do ogrzewania. Wła¶ciciele takich nieruchomo¶ci twierdz±, że grube ¶ciany stanowi± doskonał± izolację na lato i zimę. Piłem kawę w takiej chyba..... 5. piętrowej kawiarni. Każde piętro składało się z 1 niewielkiego pokoju. Jedno nad drugim. Na najwyższe kondygnacje nie prowadziły już schody lecz drabina. Byłem tam w maju temperatura była OK. Zima nie sprawdzałem, a zimy w Kapadocji s± porównywalne z polskimi. Ponoć zim± mieszkał tam wła¶ciciel w trzech najniższych kondygnacjach
To jedno z tych miejsc, do których chciałbym kiedys wrócić...
Podziemne miasta też s± ciekawe, ale to całkiem co¶ innego. Pełniły funkcję miejsc do których mogła się schronić cała miejscowo¶ć w chwili zagrożenia.
s± tam dziesi±tki kilometrów podziemnych korytarzy, komnaty mieszkalne, szkoły i ko¶cioły o których wspominasz wykute głęboko pod powierzchni± ziemi, a nawet spichlerze i stajnie dla zwierz±t. Niesamowite miejsce, także na mojej li¶cie do odwiedzenia
Fantastyczna seria zdjęć.Interesuje mnie czym ogrzewaj± te swoje kamienne mieszkania
Ja jedynie zaliczyłem Ciemny Ko¶ciół. Ponoć jedyne miejsce gdzie przetrwały nienaruszone freski (twarze) dzięki temu że dopiero niedawno został odkryty i nie potraktowano ich jako wrogiej religii. Ciekawe co my¶l± współcze¶ni mieszkańcy Kapadocji pracuj±cy w turystyce o swoich dziadkach, którzy zachowali się jak pierwsi chrze¶cijanie w Egipcie ?
W Kapadocji (w Goreme) zwiedzałem prywatny ko¶ciół. Pani miała w skale takie dzrwi, i za drobn± opłat± otwierała, i udostępniała do zwiedzaniaswój ko¶ciół z freskami
Polecaj± to zdjęcie


















![Zdjecie TURCJA / - / Stambuł / Bałkańska Wiosna 21–30.III.2025 [Stambuł – Bułgaria (Morze Czarne) – Transylwania]](https://www.globtroter.pl/zdjecia/turcja/mm310267_turcja_stambul.jpg)











