Galeria zdjęć
Dziewiętnastowieczna poczta
POLSKA / Zachodniopomorskie / Koszalin
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.91 | SW:4.96 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2011-12-01 17:36
- Data wykonania
- marzec 2011
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Piękny budynek
Moim zdaniem, jak na kraj przez który przetoczyły się dwie wojny, nie możemy sobie pozwolić na bezsensowne niszczenie zabytków, nawet takich z XIX wieku. Dlaczego z tak± przyjemno¶ci± jeĽdzi się do Czech, czy po Skandynawii lub Europie Zachodniej ? Oni te wszystkie zabytki pieczołowicie odnawiaj±, ew. adaptuj± do nowych potrzeb
temat rzeka, a przykłady można mnożyć...
Pieni±dze to nie wszystko. Sprawa jest bardziej skomplikowana. W latach siedemdziesi±tych decydenci nagle dostali pieni±dze i... unikalne warszawskie kamienice z ul Nowogrodzkiej straciły detale po bezsensownych remontach, ponoć nie do odtworzenia. A teraz też różnie bywa. Np. nagło¶niona przez TV sprawa wyburzenia budynku koszar koło Łazienek.
Takie s± dzisiejsze czasy, mamy duże zaniedbania w zabytkach, nigdy nie ma pieniędzy aby je odnowić.Na szczę¶cie wszystko powoli wraca do normalno¶ci, trzeba tylko cierpliwo¶ci i oczywi¶cie funduszy :)
Była niedziela więc nie mogłem wej¶ć do ¶rodka. Z zewn±trz cały kompleks wygl±da okazale i nie razi żadnymi "plastikowymi oknami". Natomiast Gmach Rejencji ci±gle czeka na lepsze czasy.
Bardzo ładny i okazały gmach, cieszmy się, że jest odnowiony :)
to prawda niestety... O Polsce "od morza do morza" możemy już tylko wspominać... A pieniędzy na renowację zawsze za mało.
pewnie ,że nic złego ...
A z tymi pieni±żkami z UE na renowację, to nic złego, Grecj± nie będziemy
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Dziewiętnastowieczna poczta
POLSKA / Zachodniopomorskie / Koszalin
- Autor
- "> ( SO:4.91 | SW:4.96 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2011-12-01 17:36
- Data wykonania
- marzec 2011
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Piękny budynek
Moim zdaniem, jak na kraj przez który przetoczyły się dwie wojny, nie możemy sobie pozwolić na bezsensowne niszczenie zabytków, nawet takich z XIX wieku. Dlaczego z tak± przyjemno¶ci± jeĽdzi się do Czech, czy po Skandynawii lub Europie Zachodniej ? Oni te wszystkie zabytki pieczołowicie odnawiaj±, ew. adaptuj± do nowych potrzeb
temat rzeka, a przykłady można mnożyć...
Pieni±dze to nie wszystko. Sprawa jest bardziej skomplikowana. W latach siedemdziesi±tych decydenci nagle dostali pieni±dze i... unikalne warszawskie kamienice z ul Nowogrodzkiej straciły detale po bezsensownych remontach, ponoć nie do odtworzenia. A teraz też różnie bywa. Np. nagło¶niona przez TV sprawa wyburzenia budynku koszar koło Łazienek.
Takie s± dzisiejsze czasy, mamy duże zaniedbania w zabytkach, nigdy nie ma pieniędzy aby je odnowić.Na szczę¶cie wszystko powoli wraca do normalno¶ci, trzeba tylko cierpliwo¶ci i oczywi¶cie funduszy :)
Była niedziela więc nie mogłem wej¶ć do ¶rodka. Z zewn±trz cały kompleks wygl±da okazale i nie razi żadnymi "plastikowymi oknami". Natomiast Gmach Rejencji ci±gle czeka na lepsze czasy.
Bardzo ładny i okazały gmach, cieszmy się, że jest odnowiony :)
to prawda niestety... O Polsce "od morza do morza" możemy już tylko wspominać... A pieniędzy na renowację zawsze za mało.
pewnie ,że nic złego ...
A z tymi pieni±żkami z UE na renowację, to nic złego, Grecj± nie będziemy
Polecaj± to zdjęcie






























