Galeria zdjęć

Dziewczyna z owocami.

BURKINA FASO / - / okolice Banfory

Zdjęcia: okolice Banfory, Dziewczyna z owocami., BURKINA FASO
odsłon: 1096 | poleca: 13 osób | ocena techniczna: 4.92 | ocen: 13 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2011-12-08 02:22
Data wykonania
październik 2010

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

dziewczyna jak z jakiegos obrazu impresjonisty

to się zgadza!

Chya lepsze rzeczywiste kupowanie niż bakszysze za np. pokaznie drogi, bo te ostatnie chyba zabijają w ludziach naturalną życzliwość ...

a ja z ekonomią mam tyle wspólnego ile z chińskim baletem... Ale wspieranie lokalsów bakszyszami, czy robieniem drobnych zakupów to dla mnie także czywistość.

Choć z reguły też właśnie tak wspieram lokalne społeczności

Na swoje wytłumaczenie, niestety z wykształcenia jestem ekonomistą ....

widziałam w Chinach takiego dziadka drzemiącego na stołeczku nad kilkoma śliwkami do sprzedaży. Zaczęłam mu robić zdjęcia, bo spodobał mi się ten obrazek. W tym momencie zauważyli to siedzący obok inni Chińczycy i staruszka obudzili. A on radośnie się do mnie uśmiechał i pozował do zdjęcia. Zauważyłam, że moja grupa odeszła daleko i podziękowałam jedynie skinieniem głowy. Ci Chińczycy którzy się przypatrywali krzyknęli, żebym dała dziadkowi dolara albo kupiła te śliwki, ale ja się spieszyłam. Myślę o tym dziadku bardzo często i mam nadzieję, że ktoś od niego kupił owoce... A od tamtej pory jeśli tylko mam okazję wesprzeć w ten sposób miejscowych robię to. Dziadek będzie mi pewnie jeszcze długo towarzyszył...

może nie wesprze, ale jeśli wszyscy turyści kupią, to ziarnko do ziarnka... Poza tym skoro wystawiają te swoje "dobra" na sprzedaż, to przecież znaczy, że liczą na zakup:)

Pewnie masz rację, choć nie wiem, czy kupno owocu jakoś w istotny sposób wesprze lokalną gospodarkę

Tak, Zawstydzona z owocami... Widziała, że jej robię zdjęcie, ale skwapliwie zapozowała odwracając wzrok... :) Dziewczyna, jak wielu innych, które sprzedają jakiekolwiek produkty ze swojego "gospodarstwa" w przydrożnych "dworcach autobusowych"... To jest najczęściej jedyny środek utrzymania rodziny, więc jeśli ktokolwiek ma możliwość kupienia (choć nie jest głodny), to jest racjonalne podróżnicze wspieranie lokalnej gospodarki. Oni nie żebrają, a utrzymują przez to całe swoje wielopokoleniowe rodziny...Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

GRECJA / Dodekanez / Symi

MALTA / . / Marsaxlokk

POLSKA / mazowsze / .

MALTA / . / .

POLSKA / mazowsze / .

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl