Galeria zdjęć
Pokaz tradycyjnych tańców plemiennych.
RPA / - / wioska Duma Zulu, Heia Safari Ranch
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.95 | SW:4.97 )
- Typ
- Portret
- Data dodania
- 2011-12-20 00:42
- Data wykonania
- luty 2003
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Foto-informacje:
Komentarze do zdjęcia
5 za zdjęcie 10 za komentarz.
My siedzieli¶my przy tedżu (miód pitny)
Smoku, też to w Etiopii przerabiałam :) I to też nie było pod turystów, tylko dla turystów. Znowu było AUTENTYCZNE, zaimprowizowane na poczekaniu, wszyscy ¶wietnie się bawili. Szczególnie Ci co znali amharski... Ale po tłumaczeniu sama z siebie się też ¶miałam.. Szczególnie, że była a'tmosfera: oczywi¶cie nie było pr±du i siedzieli¶my tylko przy ¶wiecach, no i przy browarku... :)
Wow, toż to prawdziwy esej, szkoda go na zwykły komentarz; w Lalibeli (Etiopii) miałem pokaz miejscowego folkloru ¶piewanego, niby trochę pod turystów, ale w dużej mierze przypadkiem. Pokaz polegał na ¶piewaniu pioseneczek z użyciem prostych instrumentów (prawdopodobnie z celnymi puentami), oczywi¶cie po amharsku. Wszyscy mieli ¶wietny ubaw, poza tymi co nic nie rozumieli, ale muzyczka super ...
Tak , dzięki !
OK. Wrzuciłam te zdjęcie specjalnie dopisuj±c, że to było dla turystów. Ale my¶lę, że trzeba rozgraniczyć dwie sprawy: dla turystów i pod turystów. Wg mnie to nie jest to samo. To był pokaz tańców różnych plemion z tego regionu, w różnych strojach, wyreżyserowany przez profesjonalnego choreografa. Więc pod tym względem było to spójne i przede wszystkim: pełne dramaturgii. "Spektakl" opowiadał cał± historię Zulusów, ich tradycje obrz±dków plemiennych, uroczysto¶ci. Pamiętam, jak bardzo się wzruszyłam - autentycznie - jak przedstawiany był pogrzeb członka rodziny, małego dziecka. Ubawiłam się do łez przy ceremoniale weselnym i nogi same rwały się do tańca, a ręce do bębenków. Być może teraz zrobiłoby to na mnie jnne wrażenie, ale na pewno nie mniejsze. To był mój pierwszy wyjazd do Afryki i zapamiętam go na długo. Trzeba też przy tym dodać, że jest to ich jedyny sposób zarabiania na własne utrzymanie się, co nie jest bez znaczenia - je¶li znasz mentalno¶ć Murzyna. (Murzyn je¶li dostanie chleb to zje tyle, na ile jest głodny, a resztę wyrzuci i dalej będzie żebrał lub wyci±gał kasę od Białego, bo mu się należy, bo obowi±zkiem Białego jest dawać mu kasę). Zulusi podczas tego przedstawienia nie żebrz±, a staraj± się zarobić najbardziej rzetelnie jak tylko mog±, maj±c przy tym naprawdę profesjonalne przygotowanie choreograficzne (co jest tam do¶ć trudne). To jest dumny naród, który nie żebrze, a jak najbardziej rzetelnie (i z dum±) prezentuje się. Autentycznie, przy scenie pogrzebu popłakałam się... A przy weselnych afrykańskich rytmach miałam ochotę wskoczyć na trawę tam do nich i doł±czyć do wywijania.... No i wypstrykałam chyba z 5 negatywów.... :) Piotrwaz, czy taka odpowiedĽ Cię satysfakcjonuje? :)
Możesz napisać dlaczego wzruszaj±cy?
Bo wydaje sie to totalna komerch±.
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Pokaz tradycyjnych tańców plemiennych.
RPA / - / wioska Duma Zulu, Heia Safari Ranch
- Autor
- "> ( SO:4.95 | SW:4.97 )
- Typ
- Portret
- Data dodania
- 2011-12-20 00:42
- Data wykonania
- luty 2003
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Foto-informacje:
Komentarze do zdjęcia
5 za zdjęcie 10 za komentarz.
My siedzieli¶my przy tedżu (miód pitny)
Smoku, też to w Etiopii przerabiałam :) I to też nie było pod turystów, tylko dla turystów. Znowu było AUTENTYCZNE, zaimprowizowane na poczekaniu, wszyscy ¶wietnie się bawili. Szczególnie Ci co znali amharski... Ale po tłumaczeniu sama z siebie się też ¶miałam.. Szczególnie, że była a'tmosfera: oczywi¶cie nie było pr±du i siedzieli¶my tylko przy ¶wiecach, no i przy browarku... :)
Wow, toż to prawdziwy esej, szkoda go na zwykły komentarz; w Lalibeli (Etiopii) miałem pokaz miejscowego folkloru ¶piewanego, niby trochę pod turystów, ale w dużej mierze przypadkiem. Pokaz polegał na ¶piewaniu pioseneczek z użyciem prostych instrumentów (prawdopodobnie z celnymi puentami), oczywi¶cie po amharsku. Wszyscy mieli ¶wietny ubaw, poza tymi co nic nie rozumieli, ale muzyczka super ...
Tak , dzięki !
OK. Wrzuciłam te zdjęcie specjalnie dopisuj±c, że to było dla turystów. Ale my¶lę, że trzeba rozgraniczyć dwie sprawy: dla turystów i pod turystów. Wg mnie to nie jest to samo. To był pokaz tańców różnych plemion z tego regionu, w różnych strojach, wyreżyserowany przez profesjonalnego choreografa. Więc pod tym względem było to spójne i przede wszystkim: pełne dramaturgii. "Spektakl" opowiadał cał± historię Zulusów, ich tradycje obrz±dków plemiennych, uroczysto¶ci. Pamiętam, jak bardzo się wzruszyłam - autentycznie - jak przedstawiany był pogrzeb członka rodziny, małego dziecka. Ubawiłam się do łez przy ceremoniale weselnym i nogi same rwały się do tańca, a ręce do bębenków. Być może teraz zrobiłoby to na mnie jnne wrażenie, ale na pewno nie mniejsze. To był mój pierwszy wyjazd do Afryki i zapamiętam go na długo. Trzeba też przy tym dodać, że jest to ich jedyny sposób zarabiania na własne utrzymanie się, co nie jest bez znaczenia - je¶li znasz mentalno¶ć Murzyna. (Murzyn je¶li dostanie chleb to zje tyle, na ile jest głodny, a resztę wyrzuci i dalej będzie żebrał lub wyci±gał kasę od Białego, bo mu się należy, bo obowi±zkiem Białego jest dawać mu kasę). Zulusi podczas tego przedstawienia nie żebrz±, a staraj± się zarobić najbardziej rzetelnie jak tylko mog±, maj±c przy tym naprawdę profesjonalne przygotowanie choreograficzne (co jest tam do¶ć trudne). To jest dumny naród, który nie żebrze, a jak najbardziej rzetelnie (i z dum±) prezentuje się. Autentycznie, przy scenie pogrzebu popłakałam się... A przy weselnych afrykańskich rytmach miałam ochotę wskoczyć na trawę tam do nich i doł±czyć do wywijania.... No i wypstrykałam chyba z 5 negatywów.... :) Piotrwaz, czy taka odpowiedĽ Cię satysfakcjonuje? :)
Możesz napisać dlaczego wzruszaj±cy?
Bo wydaje sie to totalna komerch±.
Polecaj± to zdjęcie






























