Galeria zdjęć

SKANSEN PRZY KOŚCIELE

SZWECJA / VASTMANLAND / Gunnilboby, SKINNSKATTEBERG

Zdjęcia: Gunnilboby, SKINNSKATTEBERG, VASTMANLAND, SKANSEN PRZY KOŚCIELE, SZWECJA
odsłon: 1139 | poleca: 7 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2012-04-22 08:26
Data wykonania
kwiecień 2012

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Co do powietrza to raczej tutaj w Australii również mamy bardzo czyste , co do korników możliwe że mroźne zimy utrzymają korniki w kontroli. Co do domku , o mchu słyszałem że jest używany na uszczelnienie szpar. Z wodoodpornością , ciekaw byłem na czym ułożono ziemię?
Bezpośredni kontakt wilgotnej ziemi i drewna konstrukcyjnego to problem.

Dobrze Andrzeju to ująłeś bo właśnie o tą wiedzę chodzi.Jeżeli bym przeszedł z tej idiotenkamery którą mam na lusterko to musiałbym wchłonąć sporo nowych wiadomości a co za tym idzie moja wiedza o fotografii bardzo by się poszerzyła :)

Kaczma faktycznie drzewa są tutaj zdrowsze-może dlatego że jest tutaj mniej zanieczyszczone powietrze.Jeżeli chodzi o dachy to niestety na tych starych nie ma nic wodoodpornego.Sama natura.Strop jest ocieplony nie wełną mineralną czy styropianem ale leśną ściółką a szpary np.między oknem a ścianą były wyłożone mchem.Przy tym klimacie jaki tutaj panuje jeżeli ktoś co parę lat nie umyje dachu to może być pewien że dorobi się samoistnie eko dachu

Ponad 300 lat to solidna konstrukcja , chyba wiele korników to tam nie macie , bo u nas jest o wiele gorzej. Ciekaw jestem na czym leży ta trawa , musi być coś wodoodpornego.

Lepszy sprzęt to tylko potencjalnie lepsze zdjęcia. Do wykorzystania jego możliwości potrzebna jest większa wiedza. Nie wspomnę o hobbystycznym noszeniu plecaka pełnego obiektywów, ale to już nie jest obowiązkowe. Można poprzestać na dobrym zoomie Pozdrawiam :)

Andrzej widzę że po zmianie aparatu zrobiłeś duże postępy-ja już za tobą nie nadążę -mobilizujesz mnie do zmiany aparatu-serdecznie pozdrawiam :)

Tu naturalne kolory, dobra ostrość i jeszcze nierozpraszające, rozmyte tło. Bokeh jak w portecie :)

Ten mały domek gospodarczy pochodzi z 1689 roku.Jak na swój wiek wygląda całkiem dobrzeStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Należy kraju związkowym Saksonia nad Nysą Łużycką, / Bad Muskau - Mużaków

NIEMCY / Należy kraju związkowym Saksonia nad Nysą Łużycką, / Bad Muskau

POLSKA / województwo łódzkie / Tum

CHORWACJA / Dalmacja / Delta Neretwy

SERBIA / płd.-zach.Serbia / Sjenica

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl