Galeria zdjęć

Świątynia Taman Ayun

INDONEZJA / Bali / Mengwi

Zdjęcia: Mengwi, Bali, Świątynia Taman Ayun, INDONEZJA
odsłon: 1289 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 5 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2012-06-17 20:39
Data wykonania
marzec 2012

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Ładny kadr i ciekawe miejsce.

Niektóre świątynie oczywiście są dostępne, ale nie w każdym miejscu. Co do przeskoczenia murka - zawsze się da, ale jest wystarczająco dużo strażników i opiekunów świątyni by przywołać śmiałka do porządku. Podejrzewam że również zykli Balijczycy nie związani ze świątynią natychmiast zwróciliby też uwagę. Co do islamu, to na Bali nie występuje - jest prawie w 100 % hinduistyczne. Co do reszty kraju, to konfliktów podobno nie ma, ale specjalnej miłości do muzułmanów też nie. Oczywiście islam w wersji indonezyjskiej jest znacznie bardziej liberalny niż w wersji arabskiej. Właściwie poza ubiorem kobiet i nawoływaniami muezinów przed modlitwami, w ogóle go nie widać.

Dzięki Przemek. Zastanawiam się, czy turyœci nie próbujš jakoœ obejœć tego zakazu, wiesz jak to z nami jest, w końcu półmetrowej wysokoœci murek to żadna przeszkoda ... A tak na serio, to chyba niektóre sš normalnie udostępnione do zwiedzania. Mimo wszystko to musi być ciekawe. A nie przeszkadza im dominujšcy w Indonezji islam ? Nie ma z tego powodu żadnych konfliktów religijnych ?

Co do wieku, to pochodzi z XVII w. Pytanie brzmi czy strzecha, którą pokryte są daszki jest też z tego wieku :) Chyba niekoniecznie...
Jak wiele świątyń na Bali, Taman Ayun, jest zamknięta dla nie-hinduistów, można oglądać tylko z za półmetrowej wysokości murka. Ciekawostką jest tablica w kilku językach zakazująca wstępu na teren świątyni kobietom podczas menstruacji. Zakaz ten jest powszechny we wszystkich Balijskich świątyniach, ale tylko tu widziałem tablicę informującą o tym.
Generalnie zwiedzanie wielu świątyń na Bali jest utrudnione dle nie-hinduistów, bo wiele dziedzińców jest dla nich zamkiętych, aby zachować atmosferę spokoju i skupienia dla modlitwy. Rekompensuje to liczba świątyń na wyspie. Bali jest nazywane "wyspą tysiąca świątyń" i myślę, że to zbyt skromna nazwa, bo spotyka się je dosłownie co kilkadziesiąt metrów. Widziałem niewielkie uliczki wiosek , na których znajdowało się 5-6 świątyń obok siebie. Każda wioska powinna mieć przynajmniej trzy: swiątynię zmarłych budowaną na "górnym" końcu wioski, świątynię obyczaju łużącą do ceremoni religijnych budo,waną na "dolnym" końcu wioski oraz świątynię wiejską budowaną w centrum wioski służącą do codziennych modlitw i zebrań wspólnoty. W praktyce, żadna wioska nie ma tylko 3 świątyń.

To napisz jeszcze coś o tej świątyni, np. jak stara. Miejsce jak widac bardzo ciekawe

Liczba pięter dachu ma znaczenie symboliczne, ale nie pytaj jakie, bo do końca nie wiem. Ta świątynia słynie z tego, że jako jedyna na Bali ma pagodę z aż 11 piętrami. Większość najwyższych pagód ma ich 9.

Ciekawe dlaczego te dachy sa roznej wysokosci..

interesująca architektura.

no właśnie! Mam ten sam dylemat. Może jeszcze być: :)

Super - to obowiązkowy komentarz jak się chce ocenić ...Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WłOCHY / Toskania / Pienza

ARMENIA / Republika Arcach / Górski Karabach

TYBET / Lhasa / Lhasa

AUSTRIA / Ziemia Salzburska / Zell am See

ARMENIA / Arcach / Hunot Kanion

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl