Galeria zdjęć
Na iranskiej pustyni
IRAN / Yazd / pomiedzy Yazd a Mashad
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.98 | SW:3.66 )
- Typ
- Krajobraz
- Data dodania
- 2012-08-28 04:00
- Data wykonania
- czerwiec 2012
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Fajne zdjęcie.Pustynia ma co¶ w sobie magicznego.
przedstawiona przez Ciebie pustynia jest piękna!
wspaniale o¶wietlona
Tak, o Afganistanie mozna na długie lata zapomniec, a i Pakistan wg mnie jest b.niebezpieczny na te
chwile. Chyba nie zrealizuje jednego z moich marzen; trekkingu dookoła K2.
Do Indii l±dem da się na dzis wjechac przez Chiny, Tybet, Nepal; o ile chinczycy w danym momencie
nie zamkn± wjazdu do Tybetu, co im się ostatnio coraz czę¶ciej zdarza.
¦wiat się niestety zmienia, szczególnie poza Europ±, dlatego do takich miejsc warto jeĽdzić póki jeszcze można ...
Tak Czesiu - wiem, ze to bylo przed przewrotem, ale Yazd strasznie konserwatywny jest zdaje sie od zawsze. Nie tak daleko z tego miasta do Ishafanu, a tam zupelnie inny swiat...pomimo ze tez ograniczony ajatollahami. W Yazd policja religijna jest zupelnie niepotrzebna ... nie maja tam co robic :) Niezle to opoznienie pociagu :) Tak w ogole to pamietam, ze w tamtych latach marzylo mi sie, ze swiat bedzie mozna zwiedzac coraz latwiej. Tymczasem w wielu rejonach swiata praktyka pokazuje cos zupelnie przeciwnego. Juz do Indii po ziemii wlasciwie nie pojedziesz. Lada chwila zreszta bedzie to oficjalne, gdyz nie sadze, by Pakistan jeszcze dlugo udzielal wiz - zwlaszcza na przejazd przez Beluczystan.
Zdziwisz się, ale nie; to jeszcze było za szacha Pahlaviego i Iran wtedy był zupełnie inny, wzorowany
na zachodni± Europę, a Teheran był tetniac± życiem metropoli± pełn± eleganckich samochodów, ktore bardzo często prowadziły kobiety. Jak po miesiacu wracałem z Indii tez przez Afganistan i Iran
to w Teheranie juz były czołgi na ulicach, godzina policyjna i pocz±tek upadku Reza Pahlaviego.
A jako ciekawostkę podam, ze poci±g relacji Teheran-Moskwa, na ktory czekalismy na granicy iransko-radzieckiej, był opóżniony 3 dni !
To Ty Czesiu w zupelnie innej epce tam byles.Przypuszczam, ze i wtedy bylo to ultrakonserwatywne miasto.
Piękne!
Wróciły wspomnienia; przez Yazd przejezdzałem w sierpniu 1978 r.
wowow !!! To jakie¶ niemal ¶wieże foty - na pustyni jest widać zar±biscie !!!
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Na iranskiej pustyni
IRAN / Yazd / pomiedzy Yazd a Mashad
- Autor
- "> ( SO:4.98 | SW:3.66 )
- Typ
- Krajobraz
- Data dodania
- 2012-08-28 04:00
- Data wykonania
- czerwiec 2012
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Fajne zdjęcie.Pustynia ma co¶ w sobie magicznego.
przedstawiona przez Ciebie pustynia jest piękna!
wspaniale o¶wietlona
Tak, o Afganistanie mozna na długie lata zapomniec, a i Pakistan wg mnie jest b.niebezpieczny na te
chwile. Chyba nie zrealizuje jednego z moich marzen; trekkingu dookoła K2.
Do Indii l±dem da się na dzis wjechac przez Chiny, Tybet, Nepal; o ile chinczycy w danym momencie
nie zamkn± wjazdu do Tybetu, co im się ostatnio coraz czę¶ciej zdarza.
¦wiat się niestety zmienia, szczególnie poza Europ±, dlatego do takich miejsc warto jeĽdzić póki jeszcze można ...
Tak Czesiu - wiem, ze to bylo przed przewrotem, ale Yazd strasznie konserwatywny jest zdaje sie od zawsze. Nie tak daleko z tego miasta do Ishafanu, a tam zupelnie inny swiat...pomimo ze tez ograniczony ajatollahami. W Yazd policja religijna jest zupelnie niepotrzebna ... nie maja tam co robic :) Niezle to opoznienie pociagu :) Tak w ogole to pamietam, ze w tamtych latach marzylo mi sie, ze swiat bedzie mozna zwiedzac coraz latwiej. Tymczasem w wielu rejonach swiata praktyka pokazuje cos zupelnie przeciwnego. Juz do Indii po ziemii wlasciwie nie pojedziesz. Lada chwila zreszta bedzie to oficjalne, gdyz nie sadze, by Pakistan jeszcze dlugo udzielal wiz - zwlaszcza na przejazd przez Beluczystan.
Zdziwisz się, ale nie; to jeszcze było za szacha Pahlaviego i Iran wtedy był zupełnie inny, wzorowany
na zachodni± Europę, a Teheran był tetniac± życiem metropoli± pełn± eleganckich samochodów, ktore bardzo często prowadziły kobiety. Jak po miesiacu wracałem z Indii tez przez Afganistan i Iran
to w Teheranie juz były czołgi na ulicach, godzina policyjna i pocz±tek upadku Reza Pahlaviego.
A jako ciekawostkę podam, ze poci±g relacji Teheran-Moskwa, na ktory czekalismy na granicy iransko-radzieckiej, był opóżniony 3 dni !
To Ty Czesiu w zupelnie innej epce tam byles.Przypuszczam, ze i wtedy bylo to ultrakonserwatywne miasto.
Piękne!
Wróciły wspomnienia; przez Yazd przejezdzałem w sierpniu 1978 r.
wowow !!! To jakie¶ niemal ¶wieże foty - na pustyni jest widać zar±biscie !!!
Polecaj± to zdjęcie































