Galeria zdjęć
jesienne słońce
POLSKA / Mazowieckie / okolice Warszawy
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.65 | SW:4.63 )
- Typ
- Krajobraz
- Data dodania
- 2012-10-22 20:16
- Data wykonania
- paĽdziernik 2012
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Akras. Prawdopodobnie problem leży w współpracy aparatu z obiektywem. Modele K-r ciesz± się dobr± opini±. PrzejdĽmy może jednak z tymi szczegółami do wiadomo¶ci osobistych.
Osobi¶cie fotografuję Nikonem d300 ale ten problem zdarza się każdemu poczatkuj±cemu w cyfrowej fotografii. Przy takiej kombinacji ¶wiatłocieni ustawienie aparatu na funkcję automatycznych zdjęć daje szansę na zrobienie dobrego zdjęcia 1:5. Zawsze ustawiam aparat na funkcję ¶wiatłocienie, ale najlepszy efekt uzyskuje się przechodz±c w tryb manualny i po prostu kombinuję do bólu ustawiaj±c pomiar ¶wiatła na punktowy... my¶lę że Pentax też to umożliwia. Prawdopodobnie można również zaprogramować temperaturę barwow± dla funkcji A. Oczywi¶cie pora dnia kiedy wykonywano zdjęcie ma kapitalne znaczenie dla prawidłowego doboru temperatury barwowej...
Moj Pentax Kr ma pare zalet. Ma szybki spust migawki. Przy fotografowaniu np. wielorybów to byla niesamowita funkcja :) Ale przeswietla...Nie wiem czy to nie wada optyczna ukladu soczewek.
Jak opuszczam AUTO i przechodze na manual, to zaczyna byc normalnie.
W K-5 nie mam problemów z prze¶wietleniem czy przepaleniem. Oczywi¶cie a zależno¶ci od padania kierunku ¶wiatła czasami należy (niestety nie zawsze to robię) dodać lub odj±ć czasu migawki jak to pisz± w podręcznikach. Natomiast zauważyłem że u mnie czasem bywaj± problemy z pojawianiem się bajkowego fiołkowego odcienia ¶wiatła gdy balans bieli jest ustawiony na AUTO. Tego pentaxa mam od roku w porównaniu z poprzednim sony jestem bardzo zadowolony przede wszystkim z dynamiki tonalnej. Tam gdzie w poprzednich cyfrówkach była już tylko nieokre¶lona biel nico¶ci tu mam kolejne horyzonty.
Ja mam ten sam wielki problem! Mam Pentaxa lustrzankę i po prostu nie cierpię jak mi robi taki numer ze ¶wiatłem jak ten powyżej!!! Koleżanka sugeruje, żebym sprzedała aparat, bo takie zdjęcia wychodz± po prostu prze¶wietlone ;(
Moze kto¶, kto się bardziej zna na fotografii wypowie się tutaj? I co¶ doradzi? Ja juz nawet kupiłam sobie filtr polaryzacyjny.
Zapytałem, bo ten odcień ¶wiatła na moim pentax-ie też mi się zdarza na zdjęciach, gdy ustawię balans bieli na Auto. Zauważyłem, że na ręcznych ustawieniach balansu nie zdarza się ten delikatnie fiołkowy odcień ¶wiatła. Zdjęcie ładne. :)
zdjęcia robię cyfrówka Pentax - nie najmłodsz±!Pozdr.
Fajne ¶wiatło!!!
Je¶li to nie tajemnica (autorska). Jestem ciekawy jakim aparatem zrobiono to zdjęcie ?
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
jesienne słońce
POLSKA / Mazowieckie / okolice Warszawy
- Autor
- "> ( SO:4.65 | SW:4.63 )
- Typ
- Krajobraz
- Data dodania
- 2012-10-22 20:16
- Data wykonania
- paĽdziernik 2012
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Akras. Prawdopodobnie problem leży w współpracy aparatu z obiektywem. Modele K-r ciesz± się dobr± opini±. PrzejdĽmy może jednak z tymi szczegółami do wiadomo¶ci osobistych.
Osobi¶cie fotografuję Nikonem d300 ale ten problem zdarza się każdemu poczatkuj±cemu w cyfrowej fotografii. Przy takiej kombinacji ¶wiatłocieni ustawienie aparatu na funkcję automatycznych zdjęć daje szansę na zrobienie dobrego zdjęcia 1:5. Zawsze ustawiam aparat na funkcję ¶wiatłocienie, ale najlepszy efekt uzyskuje się przechodz±c w tryb manualny i po prostu kombinuję do bólu ustawiaj±c pomiar ¶wiatła na punktowy... my¶lę że Pentax też to umożliwia. Prawdopodobnie można również zaprogramować temperaturę barwow± dla funkcji A. Oczywi¶cie pora dnia kiedy wykonywano zdjęcie ma kapitalne znaczenie dla prawidłowego doboru temperatury barwowej...
Moj Pentax Kr ma pare zalet. Ma szybki spust migawki. Przy fotografowaniu np. wielorybów to byla niesamowita funkcja :) Ale przeswietla...Nie wiem czy to nie wada optyczna ukladu soczewek.
Jak opuszczam AUTO i przechodze na manual, to zaczyna byc normalnie.
W K-5 nie mam problemów z prze¶wietleniem czy przepaleniem. Oczywi¶cie a zależno¶ci od padania kierunku ¶wiatła czasami należy (niestety nie zawsze to robię) dodać lub odj±ć czasu migawki jak to pisz± w podręcznikach. Natomiast zauważyłem że u mnie czasem bywaj± problemy z pojawianiem się bajkowego fiołkowego odcienia ¶wiatła gdy balans bieli jest ustawiony na AUTO. Tego pentaxa mam od roku w porównaniu z poprzednim sony jestem bardzo zadowolony przede wszystkim z dynamiki tonalnej. Tam gdzie w poprzednich cyfrówkach była już tylko nieokre¶lona biel nico¶ci tu mam kolejne horyzonty.
Ja mam ten sam wielki problem! Mam Pentaxa lustrzankę i po prostu nie cierpię jak mi robi taki numer ze ¶wiatłem jak ten powyżej!!! Koleżanka sugeruje, żebym sprzedała aparat, bo takie zdjęcia wychodz± po prostu prze¶wietlone ;(
Moze kto¶, kto się bardziej zna na fotografii wypowie się tutaj? I co¶ doradzi? Ja juz nawet kupiłam sobie filtr polaryzacyjny.
Zapytałem, bo ten odcień ¶wiatła na moim pentax-ie też mi się zdarza na zdjęciach, gdy ustawię balans bieli na Auto. Zauważyłem, że na ręcznych ustawieniach balansu nie zdarza się ten delikatnie fiołkowy odcień ¶wiatła. Zdjęcie ładne. :)
zdjęcia robię cyfrówka Pentax - nie najmłodsz±!Pozdr.
Fajne ¶wiatło!!!
Je¶li to nie tajemnica (autorska). Jestem ciekawy jakim aparatem zrobiono to zdjęcie ?
Polecaj± to zdjęcie






























