Galeria zdjęć
wielki Budda
TAJLANDIA / Tajlandia polnocna / niedaleko miejscowosci Tak
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.98 | SW:3.66 )
- Typ
- Krajobraz
- Data dodania
- 2013-01-03 15:13
- Data wykonania
- maj 2012
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
sporo ja¶niej, dzięki wielkie :)
Amaranto - kazda zmiana wielkosci obrazka jest jego skalowaniem i wprowadza rozmycie gausowskie. Tak wiec kazdorazowo, gdy zmieniasz wielkosc musisz obrazek wyostrzac ( oczywiscie z wyczuciem i umiarem). Dodatkowo w gre wchodzi kompresja, ale to juz inna sprawa. Tak wiec moje obrazki sa zoptymalizowane na ogladanie ich w wielkosci 1024 pix. Jesli ogladasz w mniejszym rozmiarze, to nie zostaly one do tego rozmiaru odpowiednio podostrzone.. Czy teraz jest troszke jasniej?
Dzięki, następnym razem zmniejszę tak jak mówisz. Nadal pozostaje dla mnie tajemnic± dlaczego w powiększeniu te zdjęcia s± ostre a takie mniejsze w większo¶ci nie. Nie chodzi mi tu o Twoje foty, bo one dobrze się prezentuj± nawet jako mniejsze ale ogólnie.
Ja przygpotowuje wielkosciowo foty zarowno swoje, jak i Hooltayki. Robie to tak, ze zmniejszam zdjecie do 1024 pix . zachowujac najnizsza kompresje. Jesli na focie pojawiloby sie zbyt wiele detali ( na przyklad pole trawy, wtedy konieczna jest zwiekszona kompresja, a to juz dobrze nie zrobi. DxO ostatnio opracowali swietny ptogram usuwajacy artefakty z kompresowanego jpega, no ale to dodatkowy koszt. Teraz ciagle tajemnica tkwi w tym w jaki sposob bedzie ten obraz rozszerzany, Chy tylko do swoich 1024 pix ( wtedy jakosc bedzie wysoka), czy tez na caly ekran i wtedy znowu marmelada :)
Powiększam wszystkie :)) a swoj± drog± to może mi doradzisz jak dobrze przygotować do publikacji na Globtroterze. Moje s± koszmarnie zmielone, trudno mi je poznać po wgraniu tutaj. Nie przekroczyłam pojemno¶ci a i tak straciły na ostro¶ci i w ogóle. Będę wdzięczna za poradę. Pozdrawiam Julita
Amaranto - wszystkie zdjecia trzeba otwierac do powiekszenia. Moje i Hooltayki wszystkie sa obecnie zoptymalizowane do 1024 pix. Jesli nie ogladasz ich w takim wymiarze , to ogladasz budyn :)
Pozdrawiam!
Marek
Masz rację Smoku, w powiększeniu super :)
Po powiększeniu zdjęcie zdecydowanie zyskuje
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
wielki Budda
TAJLANDIA / Tajlandia polnocna / niedaleko miejscowosci Tak
- Autor
- "> ( SO:4.98 | SW:3.66 )
- Typ
- Krajobraz
- Data dodania
- 2013-01-03 15:13
- Data wykonania
- maj 2012
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
sporo ja¶niej, dzięki wielkie :)
Amaranto - kazda zmiana wielkosci obrazka jest jego skalowaniem i wprowadza rozmycie gausowskie. Tak wiec kazdorazowo, gdy zmieniasz wielkosc musisz obrazek wyostrzac ( oczywiscie z wyczuciem i umiarem). Dodatkowo w gre wchodzi kompresja, ale to juz inna sprawa. Tak wiec moje obrazki sa zoptymalizowane na ogladanie ich w wielkosci 1024 pix. Jesli ogladasz w mniejszym rozmiarze, to nie zostaly one do tego rozmiaru odpowiednio podostrzone.. Czy teraz jest troszke jasniej?
Dzięki, następnym razem zmniejszę tak jak mówisz. Nadal pozostaje dla mnie tajemnic± dlaczego w powiększeniu te zdjęcia s± ostre a takie mniejsze w większo¶ci nie. Nie chodzi mi tu o Twoje foty, bo one dobrze się prezentuj± nawet jako mniejsze ale ogólnie.
Ja przygpotowuje wielkosciowo foty zarowno swoje, jak i Hooltayki. Robie to tak, ze zmniejszam zdjecie do 1024 pix . zachowujac najnizsza kompresje. Jesli na focie pojawiloby sie zbyt wiele detali ( na przyklad pole trawy, wtedy konieczna jest zwiekszona kompresja, a to juz dobrze nie zrobi. DxO ostatnio opracowali swietny ptogram usuwajacy artefakty z kompresowanego jpega, no ale to dodatkowy koszt. Teraz ciagle tajemnica tkwi w tym w jaki sposob bedzie ten obraz rozszerzany, Chy tylko do swoich 1024 pix ( wtedy jakosc bedzie wysoka), czy tez na caly ekran i wtedy znowu marmelada :)
Powiększam wszystkie :)) a swoj± drog± to może mi doradzisz jak dobrze przygotować do publikacji na Globtroterze. Moje s± koszmarnie zmielone, trudno mi je poznać po wgraniu tutaj. Nie przekroczyłam pojemno¶ci a i tak straciły na ostro¶ci i w ogóle. Będę wdzięczna za poradę. Pozdrawiam Julita
Amaranto - wszystkie zdjecia trzeba otwierac do powiekszenia. Moje i Hooltayki wszystkie sa obecnie zoptymalizowane do 1024 pix. Jesli nie ogladasz ich w takim wymiarze , to ogladasz budyn :)
Pozdrawiam!
Marek
Masz rację Smoku, w powiększeniu super :)
Po powiększeniu zdjęcie zdecydowanie zyskuje






























