Galeria zdjęć

Portret

NEPAL / - / Nepal

Zdjęcia: Nepal, Portret , NEPAL
odsłon: 1243 | poleca: 19 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 5 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-03-04 10:30
Data wykonania
styczeń 2013
Miejsce

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Super sa te wlosy!

tak staram się robić. Żebyś wiedział jakie "zdjęcia" robiłam jeszcze dwa lata temu! Matko, wiele z nich nawet tu zamieszczałam! Jak człowiek ma emocjonalny stosunek do zdjęć to zaczyna być ślepy (haha, znowu te oczy!). Teraz ciągle daleko mi do przyzwoitego poziomu, ale czytając komentarze choćby bardzo krytyczne wyciągam wnioski. I bardzo staram się robić zdjęcia świadomie:)

to normalne, chyba każdy tak ma tylko "mniej lub bardziej", chyba nie pozostaje nic innego jak tylko fotografować, w sposób świadomy, zastanawiać się przed zdjęciem co chce się osiągnąć, później analizować wyniki i wyciągać wnioski co, jak i dlaczego... doświadczenie przychodzi z czasem.

ależ wcale się nie wymądrzasz! Dzięki za radę i ten wykład. Zapamiętam. Już się nauczyłam kilku rzeczy tu, na globie. I mam nadzieję jeszcze niejednej nauczyć. To o oczach do mnie trafia, to logiczne. I prawdą jest, że nie panuję nad światłem, generalnie nad wieloma rzeczami nie panuję (haha, ale w fotografii!), nad ekpozycją też. I nie usprawiedliwia tu fakt, że nie zawsze masz mozliwość uchwycenia spojrzenia. Bo często tak jest i co, wtedy nie robić wcale? Ech...przydałyby się jakieś warsztaty... Wiesz, ja często wiem CO chcę fotografować, ale za nic nie wiem JAK!

Pewnie kwestia gustu i własnych kryteriów, dla każdego innnych... Jak dla mnie oczy są najważniejszym elementem przy portrecie, pozwalają złapać jakiś kontakt z prezentowaną osobą, budują emocje, relacje, "personalizują" zdjęcie. Jeżeli masz jakieś elementy obrazu prześwietlone albo niedoświetlone to znaczy, że nie do końca panujesz nad światłem lub ekspozycją. Zwykle bardziej zwracamy uwagę na przepalenia niż na cienie, które jednak też nie powinny tracić szczegółów. Przepraszam, że się "wymądrzam" ale sama zapytałaś :)

no wiesz, żarty żartami, ale uważam że nie umiem robić zdjęć i ciągle się uczę. I na żadne uwagi się nie obrażam, wręcz przeciwnie! I tak na serio to powiedz mi, czy naprawdę portret na którym oczy są bez tego błysku, bądź niewidoczne, ukryte w cieniu jest złe?

tutaj z jednym, drugie jest ciut lepsze ale mogło być lepiej... dobrze, że w końcu zaczęłaś zwracać na to uwagę :)))

Sobi, problem z oczami?:)))

ale on i świetny! Jest dość znaną postacią, widziałam go na wielu zdjęciach w internecie.

"święty", nie "świetny"... źle przeczytałem :)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / dolnośląskie / Radków

POLSKA / dolnośląskie / Radków

POLSKA / dolnoslaskie / Zagórze Śląskie

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl