Galeria zdjęć

Plaza Mayor, widok na katedrę

KUBA / Sancti Spiritus / Trynidad de Cuba

Zdjęcia: Trynidad de Cuba, Sancti Spiritus, Plaza Mayor, widok na katedrę, KUBA
odsłon: 1195 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-05-14 00:10
Data wykonania
grudzień 2008

Opis zdjęcia
Plaza Mayor, główny plac Trinidadu. W głębi katedra.

Komentarze do zdjęcia

Cały problem tego miejsca to to, że jak nie staniesz to i tak coś będzie w poprzek :)
Ale miasto, jego zabytki i ludzie urzekli mnie...

niezle

Trinidad nazywany perłą kubańskiej architektury, jest jedną z najstarszych miejscowości założonych przez Hiszpanów, o wielowiekowej historia widocznej w bogatej architekturze pochodzącej z różnych okresów. Założony został w 1514 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velazqueza de Cuellar. Brukowane ulice, drewniane wysokie bramy i charakterystyczne zdobienia domów tworzą niepowtarzalny klimat, dlatego starówka miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W centralnej części miasta, Plaza Mayor, znajduje się barokowa katedra i kolonialne rezydencje. W rezydencji dawnego potentata cukrowego – Cantero mieści się Muzeum Miejskie i wieża z widokiem na całe miasto. W byłym klasztorze świętego Franciszka, wizerunek jego charakterystycznej wieży znajduje się na jednej z monet kubańskich, mieści się Narodowe Muzeum Walki z Bandytami, partyzantami przeciwnymi rewolucji.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

INDONEZJA / Bali / Beraban

MALTA / . / Marsaxlokk

ISLANDIA / Poludnie wyspy / Plaża Reynisfjara

KAZACHSTAN / Obwód żambylski / -

GRUZJA / Kachetia / -

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl