Galeria zdjęć

Architektura Czamów (3)

WIETNAM / Prowincja Quang Nam / środkowy Wietnam / My Son

Zdjęcia: My Son, Prowincja Quang Nam / środkowy Wietnam, Architektura Czamów (3), WIETNAM
odsłon: 1395 | poleca: 5 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-06-15 13:33
Data wykonania
grudzień 2012

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Lista długa, ale na szczęście nie wszystkie obiekty wymagają aż takich interwencji - paradoksalnie chyba archeolodzy z USA biorą udział w rekonstrukcji poszczególnych grup świątyń w kompleksie My Son

UNESCO może pomóc i nadzorować , ale lista jak wspomniałeś bardzo długa , nie mają środków i pieniędzy na wszystkie projekty. Może powinni ścigać winnych z międzynarodową kooperacją i zmusić ich do pomocy w odbudowie.

Właśnie po to powstała lista UNESCO, choć kilku przypadkach nie bardzo to pomogło (Timbuktu w Mali czy ostatnio Aleppo)

Ten pajac , który wydał rozkaz na bombardowanie powinien być sądzony jak każdy pospolity kryminalista. Te zabytki nie tylko należały do Wietnamu ale całego świata.

Faktycznie chyba jakieś radiostacje tam mieli, ale jako obiekt militarny raczej bez wpływu na losy wojny

Masz rację , chodziło mi tylko samo bombardowanie. Co miał ten zabytek narodowy wspólnego z obiektem militarnym , nawet gdyby tu mieli główną komendę dowodzenia , nie usprawiedliwia bombardowania , co po tych wielu latach im zostało - ruiny tylko.

Jednak w Pearl Harbor to był obiekt w pełni militarny, tutaj średniowieczne świątynie ....

Szybko zapomnieli o Pearl Harbor ??#$.

Więcej o Czamach http://pl.wikipedia.org/wiki/Czamowie, a o samym My Son: http://pl.wikipedia.org/wiki/M%E1%BB%B9_S%C6%A1n

Buddyzm, pierwotne budowle drewniane już w VII wieku, kompleks stopniowo rozrastał się, a dodatkowo zamiast drewna zaczęli budowanie z cegieł, tak że powstało kilkanaście zespołów świątyń. Najbardziej ucierpiały podczas ostatniej wojny, kiedy amerykański nalot dywanowy obrócił największą ze świątyń w stos cegieł. Obecnie po wpisaniu na listę UNESCO trwa mozolny proces odbudowy ...Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SZKOCJA / brak / W poblizu Cluanie Lodge

INDIE / brak / Ranthambhore

INDIE / brak / Pushkar

ISLANDIA / brak / Bolti

NOWA ZELANDIA / brak / wyspa polodniowa

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl