Galeria zdjęć

Kościół św. Piotra i Pawła - wnętrze

LITWA / wileński / Wilno

Zdjęcia: Wilno, wileński, Kościół św. Piotra i Pawła - wnętrze, LITWA
odsłon: 773 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-09-09 13:19
Data wykonania
czerwiec 2013

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

To nie tak Trampeczek. Pod tym i czterema pozostałymi fotkami, które zamieściłem rozmawiamy o baroku wileńskim czyli tzw. szkole wileńskiej – kierunku architektury barokowej najliczniej występującym na terenach północno-wschodniej Rzeczypospolitej (Wileńszczyzna oraz Inflanty polskie), a nie o architekturze baroku. Budowle w tym stylu zachowały sie jako nieliczne. Oczywiście jedną z cech tego gatunku, którą było wycinanie w murze fantazyjnych w zarysie otworów okien i drzwi, możemy znaleść np. w północnych Włoszech oraz w Kalabrii i na Sycylii- no ale to już inna "szkoła" i inny barok.

z pewnością miejsce jest wyjątkowe- jak cala Litwa dla nas Polaków ale moim skromnym zdaniem, sam wystrój wnętrza choć bardzo piękny i bogaty do wyjątkowych i jakiś szczególnych nie należy--w całej europie takie można spotkac

ok, mam jeszcze trochę ale to trochę później (zobaczę czy inni użytkownicy serwisu też będą podzielali nasze zdanie o wyjątkowości tego miejsca ).

OJ! czy przy takiej ilości cudów to nie za mało.???

to fakt - mnogość zdobień w tym kościele rozprasza, ale jest niepowtarzalny dlatego pozwoliłem sobie poświęcić mu całą dzisiejszą serię :)

Trudno takie kościoły się zwiedza. Za dużo jest tych ozdób i nie wiesz na co zwrócić uwagę a przez to dużo szczegółów się nie zauważa.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Podlasie / Sokółka

POLSKA / województwo lubelskie / Bełżec

FRANCJA / - / Paryż

POLSKA / Podlasie / Białystok

GRECJA / - / Zante

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl