Galeria zdjęć

Cerkiew filialna greckokatolicka w Słotwinach.

POLSKA / Beskid Sądecki. / Krynica Zdrój.

Zdjęcia: Krynica Zdrój., Beskid Sądecki., Cerkiew filialna greckokatolicka w Słotwinach. , POLSKA
odsłon: 1151 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-09-21 19:53
Data wykonania
wrzesień 2013

Opis zdjęcia
Cerkiew filialna greckokatolicka Opieki Bogurodzicy w Krynicy - Słotwinach.

Komentarze do zdjęcia

lelo57,właśnie byłem w łemkowskiej karczmie na łemkowskim piwie,smakiem podobne do portera żywieckiego,świetny trunek.

Podróżnikświat jeden woli córkę drugi teściową. Nie każdy musi lubić to co Ty. To nie byli sąsiedzi lecz przyjechała do mnie do sanatorium żona i chciałem ją gdzieś zaprowadzić na obiad i dlatego tam trafiłem nie znając tego miejsca. To był zwykły przypadek, że tam weszliśmy. Po prostu było to po drodze.

Dobrym miejscem na spotkanie z Łemkami jest cudowne źródełko przy niewielkiej cerkwi Opieki Matki Boże (miejsce objawień z 1925 r.) pod wierzchołkiem Jawora w Beskidzie Niskim. Nazywana także Świętą Górą Łemków. To są okolice Wysowa Zdroju.

lelo57-Bardzo ciekawych miałeś sąsiadów,mnie osobiście bardzo interesuje wszystko to co związane jest z życiem i kulturą Łemków-POZDRAWIAM.

Najbardziej Łemków zapamiętałem z karczmy (nie pamiętam nazwy) gdzie piliśmy piwo z litrowych czy nawet dwu-litrowych kufli a do tego zagryzaliśmy oscypki z grilla. Tu właśnie poznałem smak oscypków i od tego czasu nie przeszedłem obojętnie przy stoisku z nimi. Ślinka mi cieknie pisząc to. Smacznego.

Będące obecnie dzielnicą Krynicy Słotwiny były dawniej osobną zamieszkałą przez Łemków wsią. Posiadały także własną cerkiew pod wezwaniem Opieki Bogurodzicy w Krynicy.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Saksonia / Goerlitz

POLSKA / województwo dolnośląskie / Złotniki Lubańskie

HISZPANIA / La Gomera / Park Narodowy Garajonay

SłOWACJA / Poprad / brak

MAROKO / Sahara Erg Chebbi / Merzouga

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl