Galeria zdjęć

Kościół św. Mikołaja

CZECHY / Praga / Plac Staromiejski

Zdjęcia: Plac Staromiejski, Praga, Kościół św. Mikołaja , CZECHY
odsłon: 938 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-06-28 12:16
Data wykonania
czerwiec 2014
Miejsce
Dodane do galerii
Praga

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Obydwa kościoły są piękne i warte odwiedzenia, ten na Malej Stranie jest chyba wyżej ceniony przez Czechów, ponieważ wejście jest płatne

Ale mam nadzieję, że w porę zareagowałem i się naprawiłem. Gorzej by było jak ktoś z globtroterów by się kapnął i zareagował "co Ty nam tu wciskasz za kit" Ale jeśli masz fotkę do tego drugiego kościoła to nic nie stoi na przeszkodzie żeby go zobaczyć. Ja lubię takie klimaty.

Właśnie Lelo, na ten kościół musisz trochę poczekać :)

OPIS DO FOTKI " Kościół św. Mikołaja na Starym Mieście to majstersztyk barokowej architektury powstał w pierwszej połowie XVIII w. według projektu K.I. Dientzenhofera. Jego południowa fasada(na zdjęciu) to po prostu triumf baroku w jego wyszukanych kształtach i zdobieniach. Bliźniacze dzwonnice, kopuła i część centralna fasady tworzą niezwykłej elegancji kompozycję.(info z książki "Sztuka i Historia Pragi")Jeszcze raz przepraszam za gafę.

Przepraszam wszystkich zainteresowanych ale opis który dodałem dotyczy KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA NA MALEJ STRANIE.(Chram Sveteho Mikulase) Jest jeszcze drugi ten na fotce KOŚCIÓŁ ŚW, MIKOŁAJA NA STARYM MIEŚCIE (Kostel svateho Mikulase)

Barokowy zabytek należał kiedyś do Jezuitów. Budowę zaczęto w pierwszych latach XVIII w. na miejscu wcześniejszej gotyckiej świątyni. Prace trwały do 1756 r. kiedy to A. Lurago ukończył dzwonnicę (79 m. wys.) Imponującą fasadę zdobią tarcze herbowe księstwa Kolovrat oraz posągi Ojców Kościoła, wyrzeźbione przez uczniów J.B. Kohla. Apsyda i kopuła (75 m.) są dziełem K.I. Dientzenhofera. (info z książki "Sztuka i Historia Pragi")

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

INDIE / Uttar Pradesh / Delhi

POLSKA / Małopolska / Kraków

MONGOLIA / Ułan Bator / Klasztor Gandan

POLSKA / . / Warszawa

POLSKA / . / ZOO

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl