Galeria zdjęć

Pod latarnią

CZECHY / Praga / Muzeum Franza Kafki

Zdjęcia: Muzeum Franza Kafki, Praga, Pod latarnią, CZECHY
odsłon: 949 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2015-07-14 22:23
Data wykonania
czerwiec 2014
Miejsce
Dodane do galerii
Czechy

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Autor pomnika zatytułowanego „Sikający” – skandalizujący czeski rzeźbiarz David Černy zamierzał w niestandardowy sposób (bardziej w sferze przesłania/treści, ale także formy) uczcić wejście Czech do UE. Według Černego oddawanie moczu jest czynnością przyjemną i tak też podobno było z ...włączeniem Czech do UE – dla Czechów było to wydarzenie przyjemne.
Pytanie: Czy powstawanie tego typu obiektów świadczy o zdystansowanym podejściu narodu do własnej historii i symboliki? …Może i tak. Ja mam jednak wątpliwości…
Pomnik, z uwagi na kontrowersyjną formę (tak jak wiele innych prac tego autora, chociażby Entropa - projekt wykonany za całkiem spore pieniądze na potrzeby Brukseli) spotkał/spotyka się z bardzo różnym odbiorem. Nie zawsze przychylnym…
I jeszcze w kwestii ciekawostek turystyczno-krajoznawczych dodam, że w Poznaniu znajduje się rzeźba autorstwa tegoż Pana przedstawiająca około 2,5 metrowej wysokości Golema.

Zwłaszcza jak się sika na swój kraj :) Czesi mają specyficzne poczucie humoru. A autor tej rzeźby popełnił jeszcze mnóstwo takich "grzechów" obyczajowych. Mam parę zdjęć jego twórczości w swojej galerii.

U nas za takie zachowanie panowie (panie) porządkowi wypisują mandat ; )

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Jagnieca Dolina, szlak na Jagnięcy Szczyt.

NIEMCY / Nadrenia Pallatynat / Alzey

NIEMCY / Berlin / Berlin

NIEMCY / Brandenburgia / Frankfurt nad Odrą

NIEMCY / Brandenburgia / Frankfurt nad Odrą

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl