Galeria zdjęć

Kocham czerwone skały: CEDAR BREAKS 2

USA / - / Utah NP

Zdjęcia: Utah NP, Kocham czerwone skały: CEDAR BREAKS 2, USA
odsłon: | poleca: osób | ocena techniczna: | ocen: | w schowku: osób
Data dodania
2016-01-27 23:48
Data wykonania
maj 2014
Miejsce
Dodane do galerii
USA 4x4

Opis zdjęcia

Komentarze do zdjęcia

Trampeczku, czy mi się wydaje, że jaki¶ czas Cię nie było?

Z tym, że one s± czerwone naprawdę ;))

No przecież wiem, że tytuł "umowny". Jak każdy :-)

Zobacz fotkę Cedar Breaks 4 - to niew±tpliwie czerwone skały, a czerwony piasek powstał z ich erozji. W ogóle Utah jest generalnie czerwone i w dużej mierze zbudowane z tzw. piaskowca Nawajo.
"Kocham czerwone skały" to oczywi¶cie tytuł umowny, odnosz±cy się do wszystkich kolorów skał w Utah (choć w zasadzie czerwony zawsze występuje, nawet jeżeli nie jest kolorem dominuj±cym).

"A se już przeczytałem", bo "zdziwił" mnie trochę tytuł. "Czerwone skały" to duża domieszka rud żelaza, a to raczej "czerwona ziemia" :-)

Tak, osadowe, wapienne, podobnie jak w Bryce NP. Poza tym na tej wysoko¶ci s± ogromne różnice temperatur i przez większo¶ć roku temperatury spadaj± tam poniżej 0st.C. Efekty s± niesamowite. Nie dało się długo ogl±dać, bo byli¶my lekko ubrani i po trekingu w upalnym Bryce, a tam wokoło leżał ¶nieg i strasznie wiało. Cedar Breaks ma charakter jakby amfiteatru, podobny zreszt± występuje też w Bryce.

Skały s± raczej wapienne :-)

super :)

Cedar Breaks leży na wysoko¶ci 3000m n.p.m. , z upału w Bryce wjechali¶my w ¶nieg i diabelne zimno. Ale widoki wszystko wynagrodziły.

Natura potrafi zaskakiwać, zdjęcie super !



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z my¶l± o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwo¶ć dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczno¶ci - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szeroko¶ć/wysoko¶ć, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

KAZACHSTAN / 70 km na północ od Bałchasz / Bektau-Ata Trakt

IZRAEL / Pustynia Negew / Park Narodowy Avdat

GAMBIA / Bandżul / Rezerwat krokodyli

HISZPANIA / - / Gran Kanaria - Maspalomas

PORTUGALIA / algarve / Olhos de Agua

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). S± one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzaj± go wielokrotnie. Ciateczka mog± też stosować współpracuj±cy z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2026 Globtroter.pl