Galeria zdjęć

Ulica Juana de Bethencourt

HISZPANIA / Fuerteventura/Wyspy Kanaryjskie / Betancuria

Zdjęcia: Betancuria, Fuerteventura/Wyspy Kanaryjskie, Ulica Juana de Bethencourt, HISZPANIA
odsłon: 587 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2016-03-15 20:23
Data wykonania
marzec 2016

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Tu masz rację, jak mieszkali, to musieli to i owo zmienić, tynki też, ale układ zabudowań pozostał. Podczas najazdu piratów na Betancurię pod koniec XVI najbardziej ucierpiał kościół, który odbudowany w XVII wieku, nie był już później niszczony, ani przebudowywany.

Domy stoją, ale ta nieskazitelna XV-wieczna biel tynku jest z naszej epoki. I tak mi się podoba ;-)

W tym konkretnym przypadku, domy stoją tak od XV wieku, nawet więcej, są dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Ostatnie wejście po lewej prowadzi do uroczego pensjonatu Casa Princess Arminda, w którym miałem przyjemność spędzić 2 noce.

Uwielbiam takie kanaryjskie miasteczka.Jakby się czas zatrzymał.Trochę te zabytki na siłę odbudowane, ale mimo wszystko, podoba mi się.

Normandzki konkwista Juan de Bethancourt, będący na służbie króla Hiszpanii, wsławił się podbojem Wysp Kanaryjskich, 1 czerwca 1402 roku zajął małą wyspę La Graciosa, w lipcu tegoż roku wylądował na wyspie Lanzarote, a dwa lata później podbił Fuerteventurę, pokonując dwa zwaśnione królestwa Guanczów i rozpoczął budowę nowego miasta, które przyjęło nazwę Betancuria

Normandzki konkwista Juan de Bethancourt, będący na służbie króla Hiszpanii, wsławił się podbojem Wysp Kanaryjskich, 1 czerwca 1402 roku zajął małą wyspę La Graciosa, w lipcu tegoż roku wylądował na wyspie Lanzarote, a dwa lata później podbił Fuerteventurę, pokonując dwa zwaśnione królestwa Guanczów i rozpoczął budowę nowego miasta, które przyjęło nazwę BetancuriaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

INDIE / Arunachal Pradesh / Bamin village

INDIE / Arunachal Pradesh / Bamin village

INDIE / Arunachal Pradesh / Bamin village

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Łomnica.

POLSKA / Świętokrzyskie / Sandomierz

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl