Galeria zdjęć

Amfiteatr Góra Św. Anny

POLSKA / opolskie / Góra Św. Anny

Zdjęcia: Góra Św. Anny, opolskie, Amfiteatr Góra Św. Anny, POLSKA
odsłon: 3320 | poleca: 5 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2016-05-07 20:02
Data wykonania
czerwiec 2015
Miejsce
Dodane do galerii
Góra Św. Anny

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

.....sam Adolf Ha...., "darł się" do mikrofonu.....Widocznie tak było, ale "obstawiam" na rok, ok. 1929, bo w 1933 już chyba nie zmieściliby się wszyscy chętni okoliczni fanatycy Adolfa......

Dzięki za historyjkę:)

Monumentalna budowla, w tym amfiteatr i pomnik, miała podkreślać potęgę germańskiego narodu i służyć do organizowania propagandowych wieców. Została wybudowana w miejscu starego kamieniołomu na kraterze wulkanu, lata powstania 1921-1938r. Amfiteatr mógłby pomieścić nawet 100 tys. widzów, co czyni z tego obiektu jeden z największych amfiteatrów w Europie (jak na ówczesne czasy)! W czasie wojny amfiteatr z estradą i postumentem flagowym pod skarpą, służył organizacji olbrzymich wieców oraz oddawaniu czci poległym Niemcom, którym poświęcone było mauzoleum na górze skarpy - nad amfiteatrem. Niestety po wojnie mauzoleum zostało zburzone z powodu zagrożenia zawaleniem, ale także przez likwidację pozostałości po Niemcach na tym terenie. Podobno budowlę miał osobiście odebrać sam Adolf Hitler.
Po wojnie w miejscu mauzoleum, powstał pomnik Ślaskiego czynu powstańczego.Obiekt niszczeje, ale wart jest zwiedzenia.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

FRANCJA / Lazurowe Wybrzeże / Bormes-les-Mimosas

POLSKA / województwo lubuskie / Zielona Góra

POLSKA / . / Gdańsk

AUSTRIA / Hallstatt / Hallstatt

AUSTRALIA / NSW / Sydney

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl