Galeria zdjęć

Zima w puszczy

BIAłORU¶ / Puszcza Białowieska / Puszcza Białowieska

Zdjęcia: Puszcza Białowieska, Puszcza Białowieska, Zima w puszczy, BIAłORU¶
odsłon: | poleca: osób | ocena techniczna: | ocen: | w schowku: osób
Data dodania
2017-01-28 16:04
Data wykonania
styczeń 2017

Opis zdjęcia

Komentarze do zdjęcia

Dwa dni wcze¶niej gdy przekraczaLem przej¶cie, Polska delegacja udawała się na drug± stronę wła¶nie w sprawie między innymi takich udogodnień o których mówi Antoni. No i doszło do zgrzytu. Nasz minister został cofnięty na przej¶ciu. Posługiwał się paszportem dyplomatycznych a Białorusini nie znali ...takiego dokumentu. Był to pierwszy dyplomata który przekraczał przej¶cie w Piererowie (jest to przej¶cie pieszo-rowerowe). Wpu¶cili go dopiero po telefonie z Mińska.

W drukach cyrylica dalej króluje.

Drukowane s± nadal wył±cznie cyrylic±?

Warto dodać, żę na dniach maj± być zlikwidowane druki meldunkowe, które przy wjeĽdzie należało pobrać, wypełnić i oddać przy powrocie.

Tych niespodzianek jest więcej...czasami tak absurdalnych, że aż nie do uwierzenia.... Jak na przykład konieczno¶ć okre¶lenia dwóch wycieczek (miejsc), które chce się zwiedzić. Bez tego nie dostaniesz pozwolenia na wjazd. A ostatecznie i tak nikt tego nie sprawdza. Ot taki prykaz....A jeżeli chodzi o kilkudniowe ubezpieczenia to nie s± takie drogie.

Powiniene¶ jeszcze dodać, że ruch bezwizowy polega na tym, że zanim wyjedziesz musisz dopełnić kilka formalno¶ci i wydać minimum 100 zł na ubezpieczenie i woucher. Jad±cy do Grodnia autem, którzy nie posiadaj± odpowiedniego dokumentu sa zawracani na granicy, sk±d wracaj± do odpowiedniego biura podróży w Białegostoku, lub okolicy aby dopełnić formalno¶ci. Następnie trzeba wynaj±ć nocleg, gdyż do Grodna mog± dopiero jechać następnego dnia. Wot bezviznaya logika. :)

Ten odległy i nieosi±galny "księżyc" może być w najbliższym czasie na wyci±gnięcie ręki. W tym miesi±cu miały miejsce rozmowy pomiędzy Polsk± a Białorusi± w zakresie rozszerzenia udogodnień w ruchu bezwizowym. Dwa lata temu Białoru¶ otwarła się na obręb Puszczy a po tym sukcesie w zeszłym roku otwarto ruch bezwizowy na obręb Grodzieński. Może w tym roku nowy obszar otworz± ?

Przypomniałe¶ mi rodzinn± anegdotę ;-) Sporo lat temu studiuj±ca córka zadzwoniła o¶wiadczaj±c podekscytowana: jadę na konferencję do Mińska! Moje pytanie wydawało się być retoryczne: Mazowieckiego?! Nie, na Białoru¶... wtedy zabrzmiało to jak Księżyc :-)

...i w dodatku trudno dostępne. Wg statystyk Białoru¶ jest 4 krajem od końca pod względem ilo¶ci turystów odwiedzaj±cych tej kraj w Europie.

W fajne miejsce Cię poniosło.



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z my¶l± o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwo¶ć dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczno¶ci - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szeroko¶ć/wysoko¶ć, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

KAZACHSTAN / 70 km na północ od Bałchasz / Bektau-Ata Trakt

IZRAEL / Pustynia Negew / Park Narodowy Avdat

GAMBIA / Bandżul / Rezerwat krokodyli

HISZPANIA / - / Gran Kanaria - Maspalomas

PORTUGALIA / algarve / Olhos de Agua

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). S± one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzaj± go wielokrotnie. Ciateczka mog± też stosować współpracuj±cy z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2026 Globtroter.pl