Galeria zdjęć

Mazowieckie krajobrazy

POLSKA / mazowieckie / Sufczyn

Zdjęcia: Sufczyn, mazowieckie, Mazowieckie krajobrazy, POLSKA
odsłon: 3672 | poleca: 35 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 5 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2017-03-26 20:05
Data wykonania
marzec 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Nie jest mi obca Szwajcaria Połczyńska jednak niestety byłem tam dokładnie 28 lat temu i wtedy bardziej interesował mnie zamek Joanitów niż rzeźba poglacjalna (to zainteresowanie przyszło później). Drugie niestety jest takie, że zachodniopomorskie i lubuskie to dwa województwa do których mam najdalej i rzadko tam zaglądam.

Interesujesz się rzeźbą poglacjalną? Koniecznie musisz, o ile tego jeszcze nie zrobiłeś, odwiedzić Szwajcarię Połczyńską - piękny obszar rzeźby młodoglacjalnej. Obowiązkowo trzeba zobaczyć Wilcze Jary, Dolinę Pięciu Jezior, jeziora lobeliowe, Najlepiej zatrzymać się na przesmyku w Starym Drawsku: w okolicy masz wszystko w rozmiarze XXL z wyjątkiem sandrów.

Ładna. Pierwszy raz tam byłem i to w zupełnie innym celu bo był nim oz znajdujący się na Wólczańskiej Górze, a tu takie miłe zaskoczenie. Jak się zazieleni to musi być tam wyjątkowo ładnie bo Świder w tym miejscu wije się i spiętrza. Za miesiąc, dwa się wybiorę to zrobię fotę porównawczą.

Woda wygląda na czystą, ładna okolica.

Na moście, ale jak widać do połowy rzeki występuje mielizna więc nie potrzebne by były wodery a wystarczyłyby zwykłe gumiaki (chyba....bo tego typu łachy potrafią być zdradliwe).

Stałeś na moście, czy w woderach? (-:

bardzo 5 :)

Ładne, udany strzał:)

Świder, który jest prawym dopływem Wisły, jest sporą i atrakcyjną pod względem wędkarskim rzeką Mazowsza. To dla wędkujących. Dla krajoznawców zaś to rzeka przełomowa - występują tu bowiem głazowiska, które powodują w wielu miejscach spiętrzenia wody i tworzą niewielkie wodospady oraz progi. Od 1978 r. Świder został uznany rezerwatem wodno-krajobrazowym a na terenie gmin Kołbiel i Siennica rezerwat ma swój początek.

Cenię takie foty.

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Bawaria Dolna ( Niederbayern ) / Schönau am Königssee

MEKSYK / Jukatan / Tulum

SINGAPUR / Singapur / Singapur

SINGAPUR / Singapur / Singapur

POLSKA / województwo dolnośląskie / Grodziec

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl