Galeria zdjęć
Z serii: obrazki z Podlasia
POLSKA / Podlasie / Jałówka
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.99 | SW:5 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2017-04-18 18:21
- Data wykonania
- wrzesień 2014
- Miejsce
-
- Dodane do galerii
- Moje Podlasie
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Wiele wież ko¶cielnych na Podlasiu w 44 tak skończyło - np. w sierpniu 1944 r. został zniszczony przez Niemców ko¶ciół ¶w. Agnieszki w Goni±dzu. Hitlerowcy wycofuj±c się z linii frontu przebiegaj±cej przez miasto, wysadzili wieże, które wal±c się uszkodziły czę¶ć korpusu ko¶cioła. Ale ten akurat miał więcej szczę¶cia bo tuż po zakończeniu wojny, w latach 1948 – 1949 został odbudowany.
Niemcy wycofuj±c się - uciekaj±c przed wojskami radzieckimi w pospiechu chcieli wysadzić przynajmniej wieżę ko¶cioła, ponieważ była ona najwyższym punktem w okolicy, zatem stanowiła doskonały punkt obserwacyjny. Wysadzili więc wieżę, z której nic nie zostało, a przy okazji znacznie uszkodzili cał± bryłę budowli. Choć ko¶cioła nie odbudowano - malownicze ruiny na szczę¶cie pozostały i s± chętnie odwiedzane przez turystów.
Chyba im zamokły materiały wybuchowe...na szczę¶cie.
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Z serii: obrazki z Podlasia
POLSKA / Podlasie / Jałówka
- Autor
- "> ( SO:4.99 | SW:5 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2017-04-18 18:21
- Data wykonania
- wrzesień 2014
- Miejsce
- Dodane do galerii
- Moje Podlasie
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Wiele wież ko¶cielnych na Podlasiu w 44 tak skończyło - np. w sierpniu 1944 r. został zniszczony przez Niemców ko¶ciół ¶w. Agnieszki w Goni±dzu. Hitlerowcy wycofuj±c się z linii frontu przebiegaj±cej przez miasto, wysadzili wieże, które wal±c się uszkodziły czę¶ć korpusu ko¶cioła. Ale ten akurat miał więcej szczę¶cia bo tuż po zakończeniu wojny, w latach 1948 – 1949 został odbudowany.
Niemcy wycofuj±c się - uciekaj±c przed wojskami radzieckimi w pospiechu chcieli wysadzić przynajmniej wieżę ko¶cioła, ponieważ była ona najwyższym punktem w okolicy, zatem stanowiła doskonały punkt obserwacyjny. Wysadzili więc wieżę, z której nic nie zostało, a przy okazji znacznie uszkodzili cał± bryłę budowli. Choć ko¶cioła nie odbudowano - malownicze ruiny na szczę¶cie pozostały i s± chętnie odwiedzane przez turystów.
Chyba im zamokły materiały wybuchowe...na szczę¶cie.
Polecaj± to zdjęcie































