Galeria zdjęć

Podlaskie atrakcje.

POLSKA / Podlasie / Puszcza Knyszyńska

Zdjęcia: Puszcza Knyszyńska, Podlasie, Podlaskie atrakcje., POLSKA
odsłon: 417 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2017-09-18 20:39
Data wykonania
czerwiec 2016

Opis zdjęcia
Rezerwat Przyrody Krzemianka.

Komentarze do zdjęcia

W tym momencie mój komentarz nieco się nie wstrzeli w aktualny nurt, ale niegrzecznie byłoby nie podziękować Ci ru_da za odp. na moje pytanie i informację - dzieki. Dobrze spytać i dobrze dowiedzieć się, że rowerzystom wstęp do Puszczy K. dozwolony; co do uprawianej przeze mnie jazdy to bym sie wpasowała - styl spokojny, ambitnie, ale nie wyczynowo; "zarzucam" treka na plecy i przechodzę bardziej wymagające odcinki, nie porywam się na jakowąś kaskaderkę. Wystarczy mi, że będąc 8 latką na pierwszym własnym, komunijnym rowerze straciłam zęba, stąd nauka jest dla żuka... Oj nie chciałabym być ponownie dziewczyną bez zęba na przedzie chociaż w tamtym czasie pod blokiem zyskałam szerokie uznanie :)) A, w kwestiach, o których Panowie dyskutują. Myślę, że tym bardziej NAM korzystać z tego, co mamy, ale i dbać o to wspólne dobro. Mówić o tym też, nie szczypać sie zwrócić uwage śmieciarzom i inszym ignorantom (przyznaje, ze sama miewam z tym problem). A optymizm wykazać zwłaszcza wobec siebie samych i sobie podobnych, że uda się obronić przed zagładą to, co ma dla nas wartość. Kraj może i bywa śmieszny, ale to też, wciąż ten sam kraj wielkich ludzi i nie trzeba po nich wcale sięgać w dale, hen po Mickiewicza, postaci historyczne czy na szczeble władzy. Są i wielcy współcześni, niekoniecznie na stanowiskach; gdzieś pośród nas, pewnie i tu na globie. Ci, którzy podejmują się mądrych inicjatyw i prowadzą sprawy do końca; a wtedy nam z nimi być, przyłączać się, wspierać! Chodzi mi o to, że jeżeli nawet normalność nie jest aktualnie tu i tam w standardzie i coraz częściej trzeba o nią zabiegać to po naszej stronie też to rodzi pewne obowiązki. Nie można poprzestawać na samych oczekiwaniach; Mnie krew zalewa na kłady dewastujące przyrode w wąwozach w Parchatce, szalejące po plaży (uświadczyłam 2 tyg. temu w Sopocie); jakiś czas tylko narzekałam, a teraz się za to wziełam. Taki mały kornik potrafi się zawziąc to i ja może nie wymiękne. A do tego by wykrzesać z siebie więcej i chcieć działac, angażować sie gdy nawołują inni a gdy trzeba brać sprawy w swoje ręce, optymizm to podstawa. Życzę go równie mocno sobie i nam wszystkim mniej lub bardziej zielonym, ale grającym w zielone i kochającym przyrode.

o! i niechcący wyszło mi memorandum, jak wspomnianym na początku strażnikom z Puszczy K., darujcie. Moze nawet nie zrozumiałam wątku. Pozdrawiam

Niestety Leszek nie ma u nas takiej mody, ale idea zacna, a i gra słów pierwsza klasa ((-:.

Fajnie się czyta Waszych komentarzy, lubie taką wymianę zdań. Powiem krótko a może zadam pytanie; Co trzeba zrobić żeby była puszcza(las), odpowiem - trzeba posadzić Szyszkę. Pozdrawiam

W dawnych czasach mówiło się, że lato to sezon ogórkowy, tymczasem mamy sezon szyszkowy. Jakby nie było jakaś zmiana, tylko dokąd to nas zaprowadzi :(

Rozmawiamy janusz o tragedii Białowieży. Nikt w tej dyskusji nie pisze że w innych puszczach też sie to dzieje. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Byłem na początku września w Białowieży i nie mam żadnej fotki przyrody do wstawienia na Globa. Ani jednego nadajacego się zdjęcia . Ktoś pamięta jakieś zdjęcie wstawione z Puszczy. W poprzednich latach bylo ich sporo , teraz....?

mayer - dziwne Twoje zapytanie i trudno się odnieść, do tak postawionego...to było pytanie? Spróbuję - na przełomie maj-czerwiec przejechałem duktami puszcz, które wymieniłem - a tak nawiasem, to robię przejażdżki o różnym letnim czasie. Do w/w miejsc, dodam jeszcze - także tegoroczną wycieczkę..../sierpień/, w pięknych miejscach Poleskiego Parku Narodowego wraz ze zwiedzeniem tamtejszego muzeum dot. PPN. Polecam.

Nie wiem co kolega Janusz44 widział w maju i czerwcu.Ja byłem w Puszczy Białowieskiej w sierpniu i nie wyglądało to wszystko zbyt optymistycznie.Jeżeli puszczą zajmują się fachowcy to mam duże wątpliwości co do ich rzekomej fachowości.

Janusz44 - maj , czerwiec .....Mamy drugą połowę września. Za parę dni jesień. A Ty z wiosną wyjeżdżasz?

mayer - dziwne jest to, żeś młody, ale nie dostrzegasz widocznych gołym okiem faktów, a posiłkujesz się politycznymi akcentami, by uwiarygodnić swoje durnowate wymysły. Byłem i widziałem. Na przełomie maj-czerwiec obejrzałem spore połacie lesnych obszarów, które poniżej wymieniłem. Miejscowi nie zauważyli też żadnych oznak niegospodarności w puszczy jednej, drugiej, czy następnej wymienionej. Nie siej bzdur! Koniec kropka!

Tak! Puszcza nigdzie tak fajnie nie wygląda jak w tartaku. Musi, że Nadszyszkownik Puszczojadek szkolił się u gospodarujących Puszczą Amazońską. Facet jest zdolny, więc na pewno poradzi sobie także z innymi puszczami.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WłOCHY / Sycylia / Taormina

WłOCHY / Sycylia / Taormina

WłOCHY / Sycylia / Taormina

WłOCHY / Sycylia / Caltagirone

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec