Galeria zdjęć

Jaki jest koń islandzki każdy widzi..... włochaty;)

ISLANDIA / okolice Reykjaviku / Złoty krąg

Zdjęcia: Złoty krąg, okolice Reykjaviku, Jaki jest koń islandzki każdy widzi..... włochaty;), ISLANDIA
odsłon: 351 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2017-09-22 20:55
Data wykonania
marzec 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Dokładnie jest jak piszecie i co ciekawe latem nie mają takiego futra, czyli obrastają na zimę.... ale lato krótkie... slyszałam też, że jest możliwość pokrewieńtwa z kucami jakuckimi, a o mongolskich nie słyszałam:)

pewnie w tym upatrywać sekret ich długowieczności :)
Mnie ich "postura" bawi, jak pomyśleć, że ojcami założycielami rasy byli niejako olbrzymi Wikindzy. To oni przywieźli na Islandie zacnych przodków: kuce skandynawskie i celtyckie; z ich skrzyżowania aż do dzisiejszych czasów pozostał kuc islandzki.
... trudno mi sobie wyobrazić Wikinga mknącego na koniu islandzkim, ale już sama wizja poprawia mi humor :))


Podobno jest to czysta, nieskażona rasa,bo przez ostatnie 800 lat nie sprowadzano tam żadnych koni i kucyków,a koń islandzki, który raz opuści wyspę już nigdy nie może do niej wrócić.

Oj Antoni, a już miałam dla udobruchania Jaśka-pustynnego psa zaproponować w miejsce konusa - kuca, lecz mnie uprzedziłes i zbiłeś z tropu. Ze studiowanej pokątnie charakterystyki przypadku pozyskałam za to informacje wedle której konia islandzkiego obok bujnej grzywy "cechuje spadzisty zad"; moje źrodło nie wspomina nic o koligacjach z konikami mongolskimi za to donosi, że z racji posiadanej, jedynie przez te konie umiejętności chodu tzw. "inochód" mają wiele wspólnego z kolegą wielbłądem :))

Konie islandzkie, chociaż małe nie są kucami, za to, chociaż dzielą je tysiące kilometrów, bliżej im do koników mongolskich

Oj tam,zaraz konusowaty...

i konusowaty ;)

...co by mu zimno nie było.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

PORTUGALIA / - / Algarve

BRAZYLIA / Parana / Wodospady Iguazu, strona brazylijska

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec