Galeria zdjęć

Sysunia...

HISZPANIA / Fuerteventura / Salinas del Carmen

Zdjęcia: Salinas del Carmen, Fuerteventura, Sysunia..., HISZPANIA
odsłon: 656 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2017-11-08 15:14
Data wykonania
październik 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Nie mam zamiaru nikogo tutaj edukować. Są zjawiska na które warto zwracać uwagę, nawet gdy jesteśmy tylko turystami. Na Fuerteventura spędziłem trochę czasu, w jej najciekawszych zakątkach, tych rzadko odwiedzanych przez turystów, wiele godzin przegadałem z jej mieszkańcami. Ograniczę się tylko do tych zwierzątek, które są plagą na polach miejscowych rolników, stąd zakaz dokarmiania. Próbowano wiele sposobów na pozbycie się intruzów, żadne z nich nie były skuteczne tymczasem populacja pręgowca berberyjskiego rośnie. Innym tematem jest Cofete. https://www.globtroter.pl/artykuly/3489,hiszpania,tajemnica,willi,wintera.html

Antoni jak zawsze niezawodny z komentarzami edukacyjnymi - dziękuję za ciekawostki:) Ja akurat nie popieram dokarmiania dzikich zwierząt, bo tak im łatwo można zrobić krzywdę, jeśli są dokarmiane niewłaściwymi rzeczami. Tego wiewióra niemiecka para akurat dokarmiała chrupkami:( Czasem w parkach można spotkać pojemniki z ziarnami, orzechami, żołędziami - wtedy polecam z nich korzystać.

Wiewiórki ziemne, poniekąd sympatyczne zwierzątka, na Fuerteventure przybyły w latach 50tych ubiegłego wieku, prawdopodobnie kursującymi tu kiedyś promami z Maroka i są szkodnikami inwazyjnymi. W kilku miejscach na Fuerte zatrzymują się autokary z turystami, którzy robią zdjęcia półdzikich pręgowców berberyjskich, które w zamian liczą na łakocie. Na nic zdjąją się prośby by nie dokarmiać tych sympatycznych szkodników. :)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WĘGRY / Budapeszt / Góra Gellerta

POLSKA / kujawsko-pomorskie / Radzyń Chełmiński

GRECJA / Zakynthos / góra Skopos

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl