Galeria zdjęć

tajemnicze kopczyki...

SłOWENIA / Alpy Julijskie / Triglavski Park Narodowy-wąwóz Vintgar

Zdjęcia: Triglavski Park Narodowy-wąwóz Vintgar, Alpy Julijskie, tajemnicze  kopczyki..., SłOWENIA
odsłon: 985 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2017-11-09 14:15
Data wykonania
wrzesień 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Nie jest natomiast żartem, ani symbolem "tu byłem" układanie kopczyków na szlakach wielu gór - funkcjonują jako drogowskazy zamiast malowanych oznaczeń.

Paweł nawet gdy to jest żart to nie zmienia postać rzeczy że bardzo dużo takiego zjawiska widziałem, mam też sporo fotek. Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia.

Leszek, Juras raczej żartował. Układanie się patyków wzdłuż skalnych ścian, to naturalne zjawisko przyrodnicze.

juras48 o tym zwyczaju o którym piszesz spotkałem się na Słowackim Raju. Pozdrawiam.

Inny zwyczaj to podpieranie ogromnych kamieni patykami, też oznacza, byłem tutaj.

W tym miejscu -na dnie wąwozu- jest to bezpieczne, ale w górach, różnie bywa... Masz rację, Leszku.

tearose fajna tradycja, pomysł jakby to nazwać. Wyobraź sobie że taki kopczyk ustawiony w miejscu nad stokiem, przepaścią i wiatr je przewraca i porywa a w dole idą turyści, mały kamyczek podrywa większy, większy jeszcze większy....ale to takie moje gdybanie bo sam takie ustawiałem. Pozdrawiam życząc miłego weekendu.

Właśnie dlatego - tajemnicze:) Część osób układa kamienne kopce na szczycie, żeby przekazać komunikat „tu byłem”. To pozytywna alternatywa w porównaniu do pozostawiania podpisów, czy wątpliwej jakości graffiti. Niektórzy traktują to jako swego rodzaju modlitwę – symbol na miarę zapalenia świecy, ale trwały. Czasem, w górach - ustawia się je w miejscu, gdzie zginęła znana nam osoba. Ciekawa legenda dotyczy kamiennych kopczyków ustawianych w norweskich górach. Podobno są to zamienione w kamień trolle, które nie zdążyły uciec przed pierwszymi promieniami słońca...

Dlaczego tajemnicze? często spotykam takie kopczyki na górskich szlakach, robią je turyści lecz czemu ma to służyć nie wiem. Pozdrawiam.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Bieszczady / Łopienka

POLSKA / Bieszczady / Bukowe Berdo

PORTUGALIA / Algarve / Playa Falesia

POLSKA / opolskie / Nad Odrą

MADAGASKAR / zachodni Madagaskar / gdzieś po drodze

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl