Galeria zdjęć

Polski akcent na Kubie

KUBA / płn. Kuba / Havana Vieja

Zdjęcia: Havana Vieja, płn. Kuba, Polski akcent na Kubie, KUBA
odsłon: 268 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-02-23 20:46
Data wykonania
grudzień 2018
Miejsce
Dodane do galerii
Kuba

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Tak, byłam... gdzie jak się okazało pogrzeb za pogrzebem... piękna brama, piękne- wszystkie białe- pomniki (prawie wszystkie), jest też górujący nad wszystkim pomnik Monumento a los Bamberos upamiętniający śmierć 28 strażaków oraz grób Ferrera z Buena Vitsta. Do grobu Amelii- La Milagrosa, czyli cudowna:) -to są chyba pielgrzymki, o czym świadczą tabliczki dziękczynne.

Mirrara, pewnie byłaś na Cmentarzu Krzysztofa Kolumba w Hawanie gdzie są dziesiątki kaplic i pomników jak; grób św. Amelii, grobowiec wierności - pies u stóp swojej pani, który po jej śmierci nie opuszczał grobu czy grób pomnik z napisem Roloff, gdzie spoczywa Polak - bohater kubański, generał Karol Roloff-Miałowski (1842-1907)

ja częściej słyszałam: "Oh sí, señor Domeyko, este gran chileno polaco" :)

Nazywany przez Chilijczyków "El Sabio Domeyko"

Brawa dla pani ambasador! Uwielbiam polonica i tropię je w świecie. Ostatnio zaskoczyło mnie, że jedną z najbardziej znanych postaci historycznych w Chile jest... Ignacy Domeyko. Ile z nas pozostaje w wiedzy o nim na znajomości nazwiska? A w Chile zna go każdy dzieciak. Na cmentarzu w Santiago pierwszy napotkany strażnik wskazał mi drogę do grobu Domeyki.

Pani ambasador, młoda i prężna... podobno intensywnie krzewi polską kulturę i to jest efekt...bo wiadomo, że Chopin nigdy tam nie był.

skąd Chopin w Hawanie?Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NEPAL / Annapurna / Poon Hill

PERU / Huaraz / Laguna 69

JORDANIA / Muhafaza Ma'an / Petra

IZRAEL / Morze Martwe / Ein Gedi

PORTUGALIA / Pinhal Litoral / Leiria

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl