Galeria zdjęć

Dzieci wesoło jechały do szkoły

MOZAMBIK / Poł. - wschodni Mozambik / Gdzieś po drodze

Zdjęcia: Gdzieś po drodze , Poł. - wschodni Mozambik , Dzieci wesoło jechały do szkoły, MOZAMBIK
odsłon: 173 | poleca: 5 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-03-18 14:45
Data wykonania
wrzesień 2016

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Te dzieciaki nie są "niczym obciążone",bo często ich rodziców na nic nie stać... Nawet na drugie śniadania. Z resztą, zwykle szkoła kończy się w porze obiadu,bo potem już jest za gorąco. Szkolne zajęcia to nierzadko dla tych dzieci jedyny czas beztroski, kiedy nie muszą pracować w polu, czy obejściu. Bieda od dziecięcych lat kreuje inne spojrzenie na świat, niż w bogatych społeczeństwach. Nauka to nadzieja na inne życie. Te dzieciaki rozumieją to od maluchów.

Luke, szacunek do szkoły to bardzo charakterystyczne zachowanie w najbiedniejszych krajach, a Mozambik to hiper biedny kraj - PKB równa się 11 mld $ przy 28 mil. ludności!!! kur.... masakra , dla niewtajemniczonych PL = 470 mld, a Niemcy = 3470 mld.

Luke, a może by tak artykulik jaki skreślić o Mozambiku? ;)

Piszę informacje w komentarzach, ponieważ w opisie zdjęcia jest mało miejsca. A tak swoją drogą, czy nie fajnie młodzież ma w tym "biednym" afrykańskim kraju? Oni jadą do szkoły, uczyć się, nie obłożeni ciężkimi tornistrami, plecakami, workami na buty, pudełkami na kanapki itd...Co bardzo mi się podobało, uczniowie w Mozambiku, wszyscy bez wyjątku, białe koszule, granatowe spodnie, szacunek do szkoły i tam pracujących osób i "smile" od ucha do ucha:)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

MAROKO / Maroko / Les cascades de Tizgui

HISZPANIA / Andaluzja / Sevilla

POLSKA / Śląsk Cieszyński / Rezerwat Bucze

MAROKO / Maroko / Les cascades de Tizgui

GRECJA / Wyspy Jońskie / Korfu

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl