Galeria zdjęć

Mahamuni Paya

MYANMAR / Mandalay / Mandalay

Zdjęcia: Mandalay, Mandalay, Mahamuni Paya, MYANMAR
odsłon: 169 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-03-25 09:23
Data wykonania
grudzień 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Myanmar - Mandalay

Opis zdjęcia
Mandalay było w latach 1861 - 85 ostatnią stolicą królestwa Birmy.

Komentarze do zdjęcia

O, to bardzo ciekawe info. Przyznam, że choć w Lourdes byłam wielokrotnie, tego nie widziałam. A jest jakieś specjalne miejsce do tego przeznaczone? Sorki, że przy birmańskiej fotce wyszło tak po europejsku... :)

Ze spalaniem woskowych odlewów poszczególnych części ciała spotkałem się również w Lourdes.

Nie ma za co, Portugalia, moja miłość i opcja na emeryturę. Bywam tam bardzo często, mam wielu znajomych Portugalczyków, to mnie dokształcają :)

Podziękował :)

A przy okazji, to nie są świeczki, tylko faktycznie woskowe odlewy części ciała oraz wewnętrznych narządów. Mają charakter wotywny, czyli z prośbą o lub podziękowaniem za. Są takie w kształcie niemowląt (z wyraźnym zaznaczeniem płci malucha), są figury kobiet i mężczyzn. Gdy ktoś nie chce ujawnić, o jaką część ciała mu chodzi, kupuje - wtedy rzeczywiście- świecę swojego wzrostu. Odlewy te spalane są w wielkim piecu PIRA, który rozpalany jest z okazji dużych uroczystości oraz w niedziele. Odlewy złożone jako vota w ciągu tygodnia (jest specjalne pomieszczenie, obok stanowiska, gdzie palą się świece wotywne), spalane są w dniu czynnego PIRA, czym zajmują się wolontariusze.

Tak, musiałem się doszkolić:) Pewnie i niezły to musi być biznes...

Luke, pewnie myślisz o Portugalii i Fatimie.

Bardzo ciekawe. Podobnie jest też ze świeczkami w jakimś regionie Świata , tylko nie chce wprowadzać w błąd i pisać, jaki kraj lub kraje, bo nie pamiętam, że pali się świeczki uformowane na kształt różnych części ciała, żeby wyzdrowiały.

To pomieszczenie stanowi coś w rodzaju "lecznicy". Ludzie cierpiący na schorzenia poszczególnych organów przychodzą tutaj i dotykają posągi w tych miejscach, w których są umiejscowione bolące ich organy. Birmańczycy wierzą głęboko, że w tym miejscu uświęconym posagiem pobłogosławionym przez samego Buddę, zostaną wyleczeni.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Pojezierze Iławskie / Prabuty

HISZPANIA / Andaluzja / Caminito del Rey

POLSKA / mazowsze / .

FRANCJA / Alpy Delfinackie / La Salette-cmentarz

FRANCJA / Alpy Delfinackie / Sanktuarium Notre-Dame de La Salette

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl