Galeria zdjęć

...a co powiesz na to ?

MAURETANIA / Mauretania / gdzieś po drodze

Zdjęcia: gdzieś po drodze, Mauretania, ...a co powiesz na to ?, MAURETANIA
odsłon: 263 | poleca: 12 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-07-18 22:46
Data wykonania
luty 2018

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia


Ci którym udało się uzyskać wolność,nagle z dnia na dzień zostają z niczym.Analfabeci bez domu,pracy,jedzenia i kogoś kto będzie za nich decydował.Lądują w slumsach na obrzeżach miast.Lecz co miałyby począć z sobą dziewczynki,czy kobiety,wykorzystywane latami.Dla nich nie ma innej przyszłości,to kraj islamski.

..i to jest prawdziwie przerażające ,że nikt im innej opcji nadal nie przedstawił.

Niewolnictwo w Mauretanii występuje nadal,bo ma charakter rasowy.Czarni Afrykańczycy są niewolnikami białych Maurów.Nie są pozyskiwani przez łapanki,rodzą się w służbie swoich panów,a ich dzieci również będą własnością rodziny.Nie mają żadnych praw,wykształcenia,ani własności,nie łączą się kontraktami małżeńskimi.Ta zależność trwa od 800 lat i dla nich samych stała się oczywistością,innej opcji nie znają...

Tak to miałem na myśli. Niewolnicy są oczywiście na całym świecie ale tam oficjalnie utrzymywało się najdłużej ,do 1981 r. i nadal trudno jest rozwiązać ten problem.

Masz na myśli niewolnictwo?

Pierwsza myśl jaka mi się pojawiła to - a może mieszkają w nim ludzie szczęśliwsi od wielu z nas , bo nie mamy o tym pojęcia. Człowiek tak naprawdę materialnie niewiele potrzebuje ale w tym kraju niektórzy nie mają tego co najcenniejsze czyli wolności.


Panujący dookoła SAJGON,nie jest wynikiem biedy,tylko przyzwyczajeń kulturowych.Śmieci wyrzuca się przed dom,czego kozy nie zjedzą,rozwieje wiatr.Jeszcze kilka lat temu tak samo było w Maroku.Teraz w ramach rozwoju turystyki pobocza dróg są sprzątane i ustawiono kubły,ale tylko dlatego,że brud razi turystów.Śmieci są palone na obrzeżach miast,lub wywożone na pustynie,gdzie słońce i tarcie piasku niesionego przez wiatr ściera je w drobny pył.

Dla mnie to jednak poruszające. Ale może rzeczywiście u nich taki sposób życia to normalka i niczego im więcej nie trzeba. Zresztą - jak widzę - jest i antena satelitarna, i nawet panel słoneczny, jeśli się nie mylę... Coś podobnego (oprócz paneli słonecznych - bo wtedy jeszcze nie było) widziałam kiedyś przed laty w wioskach nad Nilem w Egipcie. Trochę się wtedy podśmiewałam z tych wielkich anten na domach wyglądających jak jakieś ruiny, ale widocznie tam tak się żyje.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CHILE / Stołeczny / Santiago de Chile

KAMBODżA / Prowincja Phnom Penh / Phnom Penh

POLSKA / zachodniopomorskie / Szczecin

POLSKA / zachodniopomorskie / Szczecin

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl