Galeria zdjęć

Zamek w Kwidzynie

POLSKA / pomorskie / Kwidzyn

Zdjęcia: Kwidzyn, pomorskie, Zamek w Kwidzynie, POLSKA
odsłon: 2405 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2018-07-23 16:58
Data wykonania
lipiec 2018
Miejsce
Dodane do galerii
Polska

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Sorry że dopiero teraz odpisuję ale nie wiedzieć dlaczego wiadomości od dłuższego czasu wchodzą mi jako spam."dixi" pięknie to wyjaśniła ja mogę dodać a znalazłem na interii; "Kwidzyn - tam znajduje się największa latryna w Europie. Jest oddalona od kwidzyńskiego zamku o 55 metrów, a korytarz, który ją z nim łączy ma 4,75 m szerokości i jest oparty na pięciu arkadach. Największa latryna w Europie (a może i na świecie) znajduje się w Kwidzynie. Wieża sanitarno-obronna nazywana gdaniskiem to jeden z elementów średniowiecznych, głównie krzyżackich zamków warownych. Występowała zwykle w formie wykusza lub wieży usytuowanej na zewnątrz linii murów obronnych i była połączona z zamkiem krytym przejściem na wysokości pierwszego piętra. Często pełniła także funkcję wieży ustępowej, czyli po prostu latryny. Wszystkie nieczystości ze znajdujących się w gdanisku szaletów spadały do fosy. Pozdrawiam.

Leszek Z ma racje,wieża na pierwszym planie to Gdanisko czyli "wieża sanitrno-obronna" szczególnie Krzyżacy w swoich zamkach często w ten sposób budowali ubikacje,wieża stała nad fosą która pełniła funkcję odpływu.W Malborku też zastosowano podobne rozwiązanie ale nie tak wyeksponowane:) Może sama wieża nie jest największa ale pomost(ganek) który ją łączy z zamkiem jest ponoć najdłuższy na świecie;)

Leszku Z ..uzasadnij swój wpis?

Największa latryna.

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / pomorskie / skansen w Nadolu k. Żarnowca

POLSKA / Kaszuby / skansen we Wdzydzach kiszewskich

MONGOLIA / brak / Pustynia Gobi

NORWEGIA / Lofoty zachodnie / Lofoty zachodnie

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl