Galeria zdjęć

Caminito del Rey.

HISZPANIA / Andaluzja / El Chorro

Zdjęcia: El Chorro, Andaluzja, Caminito del Rey., HISZPANIA
odsłon: 117 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2019-06-11 12:11
Data wykonania
maj 2019
Miejsce
Dodane do galerii
Andaluzja

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

M*adam, dzięki za info. Wiem, że to teren z dużą ilością miejsc wspinaczkowych. Nie wiedziałam tylko, że wspinacze akurat tamtędy chodzą. Muszę jednak się przyznać, że ciarki mnie przeszły, kiedy zobaczyłam wchodzącego do tunelu facecika z plecaczkiem. Nie widziałam, jak wychodził, bo wylot tunelu był poza zasięgiem wzroku, ale niedługo po tym jak wszedł, do tego samego tunelu wjechał pociąg. Wiesz, to działa na wyobraźnię... ;)))

Ru_da, ci "śmiałkowie" to wspinacze. Cały rejon El Chorro ma ok. 2 tys. dróg o różnym stopniu trudności i od jesieni do wiosny to wspinaczkowy raj. Tunelem prowadzi po prostu jedno z dojść.
Rozkład pociągów jest constans ;-)))

To prawda. Szlak jest teraz bardzo wygodny i bezpieczny. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś go nie przeszedł - no, chyba że ma wyjątkowo silny lęk przestrzeni. Zauważyłam, że zdarzają się śmiałkowie wędrujący po torach linii kolejowej biegnącej wzdłuż wąwozu. Pewnie potrzebują więcej adrenaliny (nie chciałabym spotkać się z pociągiem w tych ciasnych tunelach). A może oszczędzają na biletach ;))

A dokładniej w 2000 r. po czterech wypadkach śmiertelnych rozmontowano część platform zamykając szlak. Korzystali z niego wyłącznie wspinacze. Obecna ścieżka otwarta w 2014 skonstruowana jest ponad pierwotną. Najtrudniejszy szlak europejski? Wydaje się nim być korsykański GR 20.

Kilka lat temu, był to najtrudniejszy szlak pieszy w Europie, teraz to już wygodna trasa spacerowa często kilkudziesięciu osobowych wycieczek ...

Strach się bać.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WIELKA BRYTANIA / Kornwalia / St. Ives

POLSKA / Myślenice / MYSLENICE

ETIOPIA / Etiopia / targowisko

POLSKA / opolskie / Nad Odrą

FRANCJA / Nowa Akwitania / Biarritz

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl