Galeria zdjęć

Leżakowanie w czajchanie...

IRAN / płn. Iran / Kāshān

Zdjęcia: Kāshān, płn. Iran, Leżakowanie w czajchanie..., IRAN
odsłon: 554 | poleca: 11 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2020-06-14 18:24
Data wykonania
kwiecień 2019
Miejsce
Dodane do galerii
IRAN

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Coś tam już widziałam, wiele krajów mi się podobało (z różnych względów), ale jedynie z Iranu wyjeżdżałam ze łzami w oczach, przyrzekając sobie, że tu, to na pewno wrócę.... Zresztą współtowarzysze podróży również. co do zasad i zwyczajów, pewnie jest część, która ich trochę "uwiera", ale powinni to załatwić, i pewnie załatwią to we własnym zakresie, bez wsadzania naszego nosa w ich sprawy.... Jako "wolnościowiec" tego im życzę.... :D

Irańska muzyka przywożona nielegalnie z USA nie pozwalała usiedzieć na miejscu, więc tańczyliśmy w autobusie (jadącym!) i na pustyni. Hidżab miałam na sobie w świętym mieście Qum, podczas wizyty u imama, który żartował sobie, że jak jest w Europie i czyta, co się dzieje w Iranie, to boi się wracać... Zmienia się powoli, ale mam nadzieję, że pozostaną przy swoich zasadach i zwyczajach, bo nam globalizacja za bardzo zawróciła w głowach.

Bo1, bo ciapaci chcieli was przeleciec, dlatego zapraszaja do tancow .Jam im nie ufam.

Dziewczyny w Iranie noszą te nakrycia głowy z ogromną nonszalancją i miałam wrażenie, że to my "jesteśmy świętsi od papieża";D. Miejscowi wręcz namawiali nas byśmy razem tańczyli i śpiewali, choć z dala od miejsc uznawanych za publiczne - ogólnodostępne... np. tańczyłyśmy na pustyni, a śpiewałyśmy w samochodzie razem z kierowcą - marnie to wyszło, ale nie o to chodziło :D

Witoldzie Lewandowski, po Twoim zdjeciu widac kto ma defekt mozgu.

Klim choć biały,defekt mózgu ma już stały

12 lat, a jaka różnica w obyczajach! Gdy tam byłam świeżym osiągnięciem była możliwość noszenia przez kobiety sandałów bez skarpetek, a w Teheranie było zaledwie kilka knajpek z muzyką, w tym dwie z piosenkarzami (niestety, tańczyć trzeba było na siedząco ;)

pawel.p, a ty nie jestes dumny z tego , ze jestes bialy ?

Słychać, że białość, to twoje jedyne osiągnięcie życiowe, fascynujący powód do dumy.

Cóż, ręce opadają... "Jakim mnie Panie Boże stworzyłeś takim mnie masz". Tym staropolskim przysłowiem kończę temat.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

KAMBODżA / Angkor / W pobliżu świątyni

SZWECJA / Szwecja zachodnia / Smögen

TANZANIA / Serengeti / Serengeti

KAMBODżA / Angkor / W pobliżu świątyni

KAMBODżA / Angkor / W pobliżu świątyni

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl