Galeria zdjęć

Markuszowce - Pałac.

SłOWACJA / woj.Koszyce / pow. Spiska Nowa Wieś.

Zdjęcia: pow. Spiska Nowa Wieś., woj.Koszyce, Markuszowce - Pałac., SłOWACJA
odsłon: 53 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-04-08 17:59
Data wykonania
lipiec 2013

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Jedną z najbardziej reprezentacyjnych budowli południowego Spisza we wschodniej Słowacji jest pałac w Markušovcach. Pierwotnie renesansowy pałac z 1643 roku, później przebudowany w stylu rokokowym, usytuowany w parku francuskim, gdzie jest też letni

Komentarze do zdjęcia

Jedną z najbardziej reprezentacyjnych budowli południowego Spisza we wschodniej Słowacji jest pałac w Markušovcach. Pierwotnie renesansowy pałac z 1643 roku, później przebudowany w stylu rokokowym, usytuowany w parku francuskim, gdzie jest też letnia rezydencja (Dardanele). Od 1959 roku służy jako Muzeum Mebli Historycznych.Pałac, który zbudowano w połowie XVII wieku miał pierwotnie charakter twierdzy. Pierwotny wygląd renesansowej twierdzy z okrągłymi wieżami na narożach w 1773 roku zmieniła duża przebudowa w stylu rokoko.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CZECHY / Morawy / Brno

WłOCHY / Lazio / Rzym

POLSKA / małopolska / dolina karpia

POLSKA / małopolska / dolina karpia

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl