Galeria zdjęć

Stara Lubownia - zamek.

SłOWACJA / Kraj preszowski, / region Spisz.

Zdjęcia: region Spisz., Kraj preszowski,, Stara Lubownia - zamek., SłOWACJA
odsłon: 116 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-04-09 18:06
Data wykonania
październik 2018

Opis zdjęcia
Fotka zrobiona przy bardzo dużym zoom-ie.
Foto-informacje:Zamek pograniczny,wzniesiony w latach 1301-1306. Strzegł szlaków handlowych do Polski.Pierwsza pisana wzmiankao nim pochodziz 1311 r.W latach 1412-1772 był siedzibą polskich starostów, którzy administrowali zastawem króla Zygmunta Luksemburczyka. Po

Komentarze do zdjęcia

Zamek pograniczny,wzniesiony w latach 1301-1306. Strzegł szlaków handlowych do Polski.Pierwsza pisana wzmiankao nim pochodziz 1311 r.W latach 1412-1772 był siedzibą polskich starostów, którzy administrowali zastawem króla Zygmunta Luksemburczyka. Po pożarze w 1553 r. przebudowano go w stylu renesansowym, później barokowym. Po 1772 r. zamek popadł w ruinę. Odbudowała go rodzina Zamoyskich.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CZECHY / Morawy / Brno

WłOCHY / Lazio / Rzym

POLSKA / małopolska / dolina karpia

POLSKA / małopolska / dolina karpia

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl