Galeria zdjęć

Binczarowa - cerkiew św. Dymitra.

POLSKA / pow. nowosądecki. / gmina Grybów.

Zdjęcia: gmina Grybów., pow. nowosądecki., Binczarowa - cerkiew św. Dymitra., POLSKA
odsłon: 90 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-04-12 13:23
Data wykonania
październik 2018

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:info pod zdjęciem: https://visitmalopolska.pl/pl_PL/obiekt/-/poi/cerkiew-greckokatolicka-sw-dymitra-w-binczarowej, http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=obiekty&id=13 https://malopolska.szlaki.pttk.pl/2853-pttk-malopolska-cerkiew-pw-sw-dymitra

Komentarze do zdjęcia

Popraw Leszku kraj.

Dodam że takie informacje są na tablicy informacyjnej przy każdym obiekcie i robiąc im zdjęcia wykorzystuje do opisów. (mogę pokazać zdjęcie)

"paweł.p" "jeszcze się taki nie urodził aby każdemu dogodził" Nie dodając info zmuszałbym Was do szukania w Google każdego z osobna. Jest pomysł nie opisywać wogóle, tak będzie łatwiej niż zniechęcać mnie do pokazywania fotek i wymyslania smaczków,zdarzeń,przygód. Ja nie szukam przygód lecz utrwalam to co widzę. Pozdrawiam, miłego dnia życzę.

Nigdy nie zrozumiem frajdy z kopiowania z Google'a całych tekstów i to jeszcze bez podania źródła - chociaż w tym przypadku, to i tak niczego nie zmieni. Żebyś dodał jakiś smaczek, zdarzenie, przygodę, cokolwiek wymagającego jakiejkolwiek zaangażowania... poza wciśnięciem ctrlC i ctrlV

Cerkiew greckokatolicka św. Dymitra w Binczarowej (obecnie kościół parafialny rzymskokatolicki św. Stanisława Biskupa) pochodzi z 1760 r.Świątynia, o typowej konstrukcji zrębowej, została mocno przebudowana i częściowo zatraciła cechy typowej cerkwi zachodniołemkowskiej. Do wyposażenia wnętrza należy: późnobarokowy ikonostas z 2 poł. XVIII w. uzupełniony w 2. poł. XIX w. (w miejscu Ostatniej Wieczerzy widnieje obraz Matki Boskiej Różańcowej) oraz kamienny ołtarz z 1967 roku z relikwiami Św. Wojciecha. Na uwagę zasługuje także cenna polichromia z 1913 r. dzieła Bronisława Kmaka.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl