Galeria zdjęć

Milik - cerkiew św. św. Kosmy i Damiana.

POLSKA / pow. nowosądecki. / gmina Muszyna.

Zdjęcia: gmina Muszyna., pow. nowosądecki., Milik - cerkiew św. św. Kosmy i Damiana., POLSKA
odsłon: 170 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-05-01 12:24
Data wykonania
lipiec 2015

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Cerkiew w Miliku reprezentuje północno-zachodni typ cerkwi łemkowskich.Drewniana cerkiew greckokatolicka zbudowana w 1813 r.W 1947 r. przejęta i użytkowana przez kościół rzymskokatolicki i pełni funkcję kościoła parafialnego pod tym samym wezwaniem.

Komentarze do zdjęcia

Podoba mi się to zdjęcie ;)

Cerkiew w Miliku reprezentuje północno-zachodni typ cerkwi łemkowskich.Drewniana cerkiew greckokatolicka zbudowana w 1813 r. W 1947 r. przejęta i użytkowana przez kościół rzymskokatolicki i pełni funkcję kościoła parafialnego pod tym samym wezwaniem. Cerkiew jest obiektem małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej. Budynek trójdzielny o konstrukcji zrębowej. Posiada wieżę usytuowaną nad przedsionkiem, krytą hełmem z kutym krzyżem. Nawę pokrywa kalenicowy dach, zaś prezbiterium – dach namiotowy.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Badenia Witenbergia / Karlsruhe

NIEMCY / Badenia Witenbergia / Bruchsal

NIEMCY / Badenia Witenbergia / Bruchsal

NIEMCY / Badenia Witenbergia / Karlsruhe

POLSKA / Podkarpackie / Komańcza

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl