Galeria zdjęć

Spisska Nowa Wieś.

SłOWACJA / Kraj Koszycki. / region Spisz.

Zdjęcia: region Spisz., Kraj Koszycki., Spisska Nowa Wieś., SłOWACJA
odsłon: 96 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-05-05 16:55
Data wykonania
lipiec 2018

Opis zdjęcia
//pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Wniebowzięcia_Najświętszej_Maryi_Panny_w_Nowej_Wsi_Spiskiej
Foto-informacje:Ratusz zbudowany w stylu klasycystycznym w latach 1777 - 1779. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Dziewicy z XIV w. o najwyższej wieży (87 m.) na Słowacji zbudowanej w latach 1892-1

Komentarze do zdjęcia

Co sie tutaj ostatnio dzieje, same domy i koscioly reklamujecie, a ja wolalbym zdjecia przyrody krajobrazow i takie tam.

Trudno nie polecić takiego interesującego miejsca.

Tego nie wiedziałem, że w Spiskiej Nowej Wsi jest krzywa wieża...

Ratusz zbudowany w stylu klasycystycznym w latach 1777 - 1779. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Dziewicy z XIV w. o najwyższej wieży (87 m.) na Słowacji zbudowanej w latach 1892-1893. Kościółkilkakrotnie przebudowywany ostatnio w XIX w. gdzie j zostało dodane strzeliste, neogotyckie zwieńczenie wieży z galeryjką i pinaklami. Należy zwrócić uwagę na rzeźbiarską ozdoba tympanonu, przedstawiająca koronację Najświętszej Marii Panny. W architekturze wnętrza dominuje neogotyk, w szczególności zwraca uwagę gotyckie sklepienie gwiaździste.Na wieży znajduje się pięć dzwonów. Najstarszy (zwany Śmiertelnym), o średnicy 92 cm, pochodzi z 1486; został wykonany przez nowowiejskiego ludwisarza Johanna Wagnera. Dwa największe dzwony: Urban o średnicy 2,06 m i wadze 5320 kg (pierwotnie z roku 1647, przelany w 1857 r.) oraz Concordia o średnicy 1,64 m i wadze 2576 kg (z 1857 r.) wykonał ludwisarz Andreas Schaudt z Budapesztu. Najmłodsze dzwony: Piotr o średnicy 1,43 m oraz Median o średnicy 1,18 m pochodzą z 1930 r., a wykonała je ludwisarnia Fischera z Trnawy.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Dubaj / Dubaj

POLSKA / woj.podlaskie. / pow. hajnowski.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Szlak na Rysy.

SłOWACJA / kraj żyliński. / pow. Liptowski Mikulasz.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow.bielski.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl