Galeria zdjęć

Gródek - Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

POLSKA / woj.podlaskie. / pow.białostocki.

Zdjęcia: pow.białostocki., woj.podlaskie., Gródek - Cerkiew  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, POLSKA
odsłon: 108 | poleca: 7 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-05-24 14:54
Data wykonania
maj 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Cerkiew Narodzenia NMP w Gródku - cerkiew parafialna w dekanacie Gródek. Zbudowana w latach 1946-1970 w miejscu, gdzie prawdopodobnie pierwszą cerkiew ufundowaną przez Chodkiewiczów wzniesiono około 1498 roku. W miejscu obecnej cerkwi stała świątyn

Komentarze do zdjęcia

Cerkiew Narodzenia NMP w Gródku - cerkiew parafialna w dekanacie Gródek. Zbudowana w latach 1946-1970 w miejscu, gdzie prawdopodobnie pierwszą cerkiew ufundowaną przez Chodkiewiczów wzniesiono około 1498 roku. W miejscu obecnej cerkwi stała świątynia drewniana wybudowana w 1788r. Był to dar ówczesnego właściciela dóbr gródeckich gen. Potockiego dla braci katolików cerkwi unickiej. Niestety uległa spaleniu w 1943r.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / warmińsko-mazurskie / pow. ostródzki.

INDIE / Himalaje / Droga Srinagar - Leh

GRECJA / Cyklady / Wyspa Mykonos

NIEMCY / Saksonia / Gorlitz

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl