Galeria zdjęć

Nowy Sącz - Ratusz.

POLSKA / woj.małopolskie. / Nowy Sącz.

Zdjęcia: Nowy Sącz., woj.małopolskie., Nowy Sącz - Ratusz., POLSKA
odsłon: 84 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-06-17 16:22
Data wykonania
lipiec 2016

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Nowosądecki ratusz jest najbardziej okazałym i przyciągającym spojrzenia budynkiem w rynku tego miasta. Jak przystało na siedzibę władz miasta, ratusz jest bardzo wysokim, wielopiętrowym budynkiem zwieńczonym wieżą zegarową. Pierwszy budynek mający

Komentarze do zdjęcia

Nowosądecki ratusz jest najbardziej okazałym i przyciągającym spojrzenia budynkiem w rynku tego miasta. Jak przystało na siedzibę władz miasta, ratusz jest bardzo wysokim, wielopiętrowym budynkiem zwieńczonym wieżą zegarową. Pierwszy budynek mający służyć jako ratusz w Nowym Sączu został wybudowany w XV wieku. Na przestrzeni lat ulegał on licznym zniszczeniom i kilku pożarom, które doprowadziły do ruiny budynek i wskutek których utracono na zawsze cenne dokumenty. Budynek ratusza, który obecnie można zobaczyć w nowosądeckim rynku został wybudowany po strawieniu wcześniejszego przez pożar w 1894 roku. Sam budynek ratusza został wzniesiony w stylu eklektycznym, zaś jego wnętrze oddaje style neorenesansowy i neobarokowy. Neorenesansowa jest główna sala ratusza, czyli sala posiedzeń. Pomieszczenie to jest ozdobione malowidłami autorstwa Piotra Spitzmann-Karwosieckiego, przedstawiającymi dzieje Nowego Sącza. info: tropter.com/pl/polska/nowy-sacz/ratusz-w-nowym-saczu

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WłOCHY / UMBRIA / Włochy

WłOCHY / UMBRIA / Włochy

POLSKA / woj.podkarpackie. / Polańczyk.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl