Galeria zdjęć

Kuraszewo - cerkiew św. Antoniego Pieczerskiego.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow. hajnowski.

Zdjęcia: pow. hajnowski., woj.podlaskie., Kuraszewo - cerkiew św. Antoniego Pieczerskiego., POLSKA
odsłon: 230 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-06-19 09:23
Data wykonania
maj 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Drewniana prawosławna cerkiew pw. św. Antoniego Pieczerskiego została wzniesiona w 1868 r. Była dwukrotnie rozbudowywana: w 1898 r. oraz w latach czterdziestych XX wieku. Świątynia jest orientowana, ma konstrukcję zrębową, z nawą powstałą na planie

Komentarze do zdjęcia

Drewniana prawosławna cerkiew pw. św. Antoniego Pieczerskiego została wzniesiona w 1868 r. Była dwukrotnie rozbudowywana: w 1898 r. oraz w latach czterdziestych XX wieku. Świątynia jest orientowana, ma konstrukcję zrębową, z nawą powstałą na planie ośmioboku i prostokątnym prezbiterium posiadającym dwie boczne zakrystie. Wejście zabezpieczają ganek i przedsionek prowadzący do kruchty, nad którą wznosi się dwukondygnacyjna wieża – dzwonnica. Jej pierwszy poziom jest czworoboczny, a drugi ośmioboczny, zwieńczenie stanowi zaś ostrosłupowy blaszany hełm z kopułką. Prezbiterium posiada dach jednokalenicowy zakończony krzyżem, a nawa wielospadowy, na którym posadowiono wieżyczkę z cebulastym hełmem. Cała budowla jest pokryta blachą. Cerkiew w Kuraszewie w 1897 r. stała się siedzibą samodzielnej parafii prawosławnej. W latach 1925-1932 świątynia była w posiadaniu kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-słowiańskiego w Polsce, zwanego neounickim. info:http://www.tuhistoria.pl/cerkiew-w-kuraszewie/Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

KENIA / Kenia / Malindi

NAMIBIA / Zachodnia Namibia / Osada Solitaire

IZRAEL / Morze Śródziemne / Tel Aviv

KUBA / Santiago de Cuba / Park Cespedes

UKRAINA / Charków / Park Gorkiego

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl