Galeria zdjęć

Wielickie Ogrody na tle Gerlacha.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Dolina Wielicka.

Zdjęcia: Dolina Wielicka., Wysokie Tatry., Wielickie Ogrody na tle Gerlacha., SłOWACJA
odsłon: 621 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-06-20 21:50
Data wykonania
lipiec 2016

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Szlak na Polski Grzebień i Małą Wysoką.

Komentarze do zdjęcia

Dolina Wielicka, albo Ogrody Wahlenberga - 8

Rzeczywiście tak wygląda, mam sporo fotek z tej sesji, całą pracę wykonało słoneczko w czasie wschodu a cień na Gerlachu pochodzi od Wielickich Granatów. Natomiast Orody wielickie to dzieło człowieka: "Wielicki ogród zajmuje bogate związki próchniczne, osady denne dawnego jeziora morenowego,którego ostatnim światkiem jest torfowy stawek (kwietnicowa młaka,Kvietnicowe pliesko, 1812 m.) Botanicy ściągali tu już przed Wahlenbergiem (m.in. Thomas Mauksch w latach 1793 i 1796), a także licznie po nim Goran Wahlenberg (1780-1851) był profesorem Uppsali i uzupełniał zielnik założony przez Karola Linneusza. Jego kapitalna książka "Flora Carpatorum Principalium" (1814) do dziś zachowała wartość naukową nie tylko jako dzieło botaniczne ale i geograficzny obraz Tatr. W roku 1876 MKE wydzierżawiło Wielicki Ogród od właścicieli z Wielkiego Sławkowa i obięto go ochroną. Słowacy podają, że to pierwszy rezerwat przyrody powołany do życia na terytorium ich kraju." Info: "Tatry Słowackie" Józef Nyka - Przewodnik. Pozdrówka posyłam.

Pierwszy wulkan w SłowacjiStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

BUłGARIA / Obwód sofijski / Sofia

BUłGARIA / Obwód Kiustendił / Sofia

BUłGARIA / Veliko Tyrnovo / Tsarevets

BUłGARIA / Veliko Tyrnovo / Veliko Tyrnovo

HISZPANIA / Lanzarote / El Golfo

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl