Galeria zdjęć

Stefkowa - cerkiew pw. Świętej Paraskewy.

POLSKA / woj.podkarpackie. / pow.leski.

Zdjęcia: pow.leski., woj.podkarpackie., Stefkowa - cerkiew pw. Świętej Paraskewy., POLSKA
odsłon: 79 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-09-15 13:12
Data wykonania
wrzesień 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Cerkiew grekokatolicka p.w. Świętej Paraskewy wybudowana w 1840 r. (od 1953 r. kościół rzymskokatolicki) stojącą opodal cerkwi drewnianą dzwonnicę wzniesiono w 1906 r. Świątynia w Stefkowej pmimo przekształceń, pozostaje budowlą wyraźnie tradycyjną n

Komentarze do zdjęcia

Cerkiew grekokatolicka p.w. Świętej Paraskewy wybudowana w 1840 r. (od 1953 r. kościół rzymskokatolicki) stojącą opodal cerkwi drewnianą dzwonnicę wzniesiono w 1906 r. Świątynia w Stefkowej pmimo przekształceń, pozostaje budowlą wyraźnie tradycyjną nawiązującą kompozycyjnie do dawnej architektury cerkiewnej. Taki typ budowli cerkiewnych, zarówno wieżowy jak bezwieżowy, upowszechnił się w XIX w. na obszarze górnego Nadsania.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Bory Tucholskie / BoryTucholskie

TURCJA / płd.-wsch. Anatolia / Gaziantep

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl