Galeria zdjęć

Bachlawa - kościół Narodzenia NMP.

POLSKA / woj.podkarpackie. / pow.leski.

Zdjęcia: pow.leski., woj.podkarpackie., Bachlawa - kościół Narodzenia NMP., POLSKA
odsłon: 110 | poleca: 5 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-09-16 13:42
Data wykonania
wrzesień 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Kościół pw. Narodzenia NMP to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków sakralnych w Bieszczadach. W dokumentach po raz pierwszy wspomniano o nim w roku 1607 – była to wówczas kaplica dworska, należąca do rodziny Balów. Kościół pozostawa

Komentarze do zdjęcia

Kościół pw. Narodzenia NMP to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków sakralnych w Bieszczadach. W dokumentach po raz pierwszy wspomniano o nim w roku 1607 – była to wówczas kaplica dworska, należąca do rodziny Balów. Kościół pozostawał kaplicą dworską aż do drugiej wojny światowej. Później został włączony do parafii Hoczew, skąd przyjeżdżali księża, by odprawiać msze. Parafię stworzono tu w roku 1977. Kościół ma konstrukcję zrębową, a z zewnątrz obity jest gontem. Jest to jednonawowy budynek z prezbiterium skierowanym na południe. Warto zwrócić tam uwagę na wspaniałe malowidła, którymi ozdobione są ściany. Uważny obserwator zauważy w prezbiterium ślady polichromii iluzjonistycznej.
https://www.nocowanie.pl/kosciol_pw_narodzenia_nmp,151066.htmlStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SZWECJA / region Sztokholm / Tyresta

SłOWACJA / Wielka Fatra / Wielka Fatra

SłOWACJA / Wielka Fatra / Wielka Fatra

SłOWACJA / Wielka Fatra / Wielka Fatra

SłOWACJA / Wielka Fatra / Wielka Fatra

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl