Galeria zdjęć

Lesko - Ratusz.

POLSKA / woj.podkarpackie. / Lesko.

Zdjęcia: Lesko., woj.podkarpackie., Lesko - Ratusz., POLSKA
odsłon: 83 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-09-18 08:32
Data wykonania
wrzesień 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Ratusz w Lesku piętrowy budynek pokryty wysokim dachem z wystawką zegarową. Powstał on w 1896 roku w stylu eklektycznym. Odnajdziemy cechy budowli neogotyckich neorenesansowych, neobarokowych, czy elementy klasycystyczne. Okna są zwieńczone typowymi

Komentarze do zdjęcia

Jest to piętrowy budynek pokryty wysokim dachem z wystawką zegarową. Powstał on w 1896 roku w stylu eklektycznym. Odnajdziemy cechy budowli neogotyckich neorenesansowych, neobarokowych, czy elementy klasycystyczne. Okna są zwieńczone typowymi dla okresu renesansu gzymsami. Z kolei parterowa fasada budynku nawiązuje do stylu klasycystycznego. Ciekawie prezentuje się również strzelisty dach. Przywodzi on na myśl strzeliste zwieńczenia gotyckich świątyń. Nad wejściem umieszczony jest herb Leska z okresu pierwotnych właścicieli miasta – Kmitów. (info:https://www.lesko.pl/aktywna-gmina/informacja-turystyczna/zabytki-architektury/ratusz)

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Bory Tucholskie / BoryTucholskie

TURCJA / płd.-wsch. Anatolia / Gaziantep

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl