Galeria zdjęć

Olszanica - Pałac Juścińskich.

POLSKA / woj.podkarpackie. / pow.leski.

Zdjęcia: pow.leski., woj.podkarpackie., Olszanica - Pałac Juścińskich., POLSKA
odsłon: 91 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-09-20 16:15
Data wykonania
wrzesień 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Pałac Juścińskich w Olszanicy jest jedną z najbardziej malowniczych siedzib ziemiańskich na Podkarpaciu. Walory tej lokalizacji doceniane były od XVI w. Pałac został zbudowany pod koniec XIX w. na wyspie otoczonej fosą, już w 1905 r. przebudowany prz

Komentarze do zdjęcia

Pałac Juścińskich w Olszanicy jest jedną z najbardziej malowniczych siedzib ziemiańskich na Podkarpaciu. Walory tej lokalizacji doceniane były od XVI w. Pałac został zbudowany pod koniec XIX w. na wyspie otoczonej fosą, już w 1905 r. przebudowany przez Juścińskich. Architektura rezydencji utrzymana jest w stylu romantycznym. Eklektyczne elewacje zakomponowane są asymetrycznie, z wykorzystaniem motywów neogotyckich w zdobieniach. Pałacowe wnętrza otwierają się na niezwykle urozmaicone założenie ogrodowe, które cechuje bogata rzeźba terenu i rozległe partery wodne. Ogród pałacowy to jeden z najlepiej zachowanych dworskich parków krajobrazowych w okolicy. Znajdują się w nim okazy uznane za pomniki przyrody. Obecnie w obiekcie funkcjonuje Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy „Pałac Biesa”.(info: https://podkarpackie.travel/pl/atrakcje/palac-w-olszanicy)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Bory Tucholskie / Dolina Brdy

SłOWACJA / Wielka Fatra / Wielka Fatra

SłOWACJA / Wielka Fatra / Wielka Fatra

SłOWACJA / Wielka Fatra / Wielka Fatra

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl