Galeria zdjęć

Myszyniec - Bazylika pw.Trójcy Przenajświętszej.

POLSKA / woj.mazowieckie. / pow. ostrołecki.

Zdjęcia: pow. ostrołecki., woj.mazowieckie., Myszyniec - Bazylika pw.Trójcy Przenajświętszej., POLSKA
odsłon: 83 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-11-28 11:47
Data wykonania
maj 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Neogotycki, pięcionawowy kościół z dwiema wieżami zbudowany w latach 1909-1922, nazywany jest „Katedrą Kurpiowską”. To jeden z największych kościołów na Mazowszu.

Komentarze do zdjęcia

Neogotycki, pięcionawowy kościół z dwiema wieżami zbudowany w latach 1909-1922, nazywany jest „Katedrą Kurpiowską”. To jeden z największych kościołów na Mazowszu. Wystrój wnętrza nawiązuje do lokalnych tradycji. W latach 1995-2000 kościół został wyremontowany i odnowiony. Dekretem Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka od 01.04.1999 r. podniesiony do godności kościoła kolegiackiego, przy którym została erygowana Kapituła Kolegiacka Trójcy Przenajświętszej. 9 listopada 2013r. kościół parafialny w Myszyńcu został podniesiony przez Ojca Świętego Franciszka do godności Bazyliki Mniejszej. Dzwonnica jest najstarszą budowlą sakralną na Kurpiach. Budowla wzniesiona w stylu gotyckim, w połowie XVIII w. Obecnie pełni funkcję kaplicy, w której wystawiona jest kopia Całunu Turyńskiego, które zostało odsłonięte w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej Myszyńcu w dniu 18 lipca 2013 r. info:https://www.pokochajkurpie.eu/baza-turystyczna,5641,97

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Zachodniopomorskie / Szczecin-Dąbie

KUBA / Santiago de Cuba / Castillo de San Pedro de la Roca

KUBA / Santiago de Cuba / .

NIEMCY / Dolina Renu / Sankt Goarshausen

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl