Galeria zdjęć

Z Łomnickiego Sedla 2190 m.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Łomnicka Przełęcz 2190 m.

Zdjęcia: Łomnicka Przełęcz 2190 m., Wysokie Tatry., Z Łomnickiego Sedla 2190 m., SłOWACJA
odsłon: 509 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2022-03-18 14:13
Data wykonania
lipiec 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

I ja myślę , że przeszliśmy te same szlaki. 7 razy na Słowacji. Raz zabraliśmy sie Landrowerem, zdaje sie pod Schronisko po Jagnięcym Szczytem. Innym razem przyrodnicy zabrali za 1 uśmiech. Doliny w Słowacji dłuuugie. Krywań pierwszy raz- upał i brak wody. Krywań 2, hmm po ulewie, zdesperowana 14.00 zarządziłam :idę, 1 osoba ze mną. Pogoda fotograficzna : czyli słońce na przemian z burzowymi chmurami, pięknie. 22.00 zejście, z ostatnimi maruderami, mało obeznanymi z górami ale na dole czekał samochód. Odwieźli do Nowej Lesnej, na kolejkę już nie było szans. Krywń

WoW! chodzimy tymi samymi szlakami. Także pokanałem ten szlak na Polski Grzebień i Małą Wysoką lecz my idziemy na łatwiznę wcześnie rano byliśmy w Tatrzańskiej Polance z tego miejsca przewodnicy zabieraają turystów, którzy idą z nimi na Gerlach i autami jadą do Śląskiego Domu i my przy okazji zabraliśmy się do Śląskiego, oczywiście po 10 euro trzeba dać ale dla nas (dziadków) to duża pomoc. Najbardziej zachwycił mnie Gerlach w pierwszych promnieniach słońca widziany z Wielickiego Ogrodu (Ogród Wahlenberga) a także widoki z Polskiego Grzebienia lecz na Małą Wysoka pogoda ne była taka piękna a małżonka została na Grzebieniu więc trzeba było wracać do ukochanej.(dziś pokażę kilka fotek z tego wypadu) Z powrotem nikt nie chciał nas zabrać mimo że zwiększałem kwotę do 20 euro od osoby, boją się że mogą stracić koncesję - widocznie podejrzanie wyglądam :)) Było to w 2014 r. Na Krywaniu natomiast byliśmy w 2013 r. w lipcu i chyba jedna z gorszych pogód tam mieliśmy, fotki kradłem między chmurami, pokazywały się widoki na chwilkę po czym chmury je zakrywały. Pozdrówka posyłam.

Wystartowałam ze Ślaskiego Domu zielonym szlakiem na Polski Grzebień. Podziwiałam Gerlach , zdobycie szczytu podarowałam sobie. Pożałowałam na przewodnika a widoki i tak piękne. Podziwiałam je z Wychodnej Wysokiej. Ukochany słowacki szczyt- Krywań!

Gerlach, poniżej Wielki Kościół, Pośrednia Grań, Żółty Szczyt, Żółta Ławka, Drobna Turnia, Sokola Turnia, Spąga, Czerwona Ławka, Mały Lodowy Szczyt, Harnaski Kopiniak, Pięciostawiańska Kopa, Harnaska Turnia, Lodowa Kopa, Lodowy Szczyt, od dołu widać zakosy na szlaku do Doliny Pięciu Stawów Spiskich.

Polecają to zdjęcie



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

IRAN / brak / Esfahan

IRAN / Yazd / ok 300km na polnoc od Yazd

ALGIERIA / Sahara / okolice Tamanrasset

ARMENIA / Ararat / Widok z okolic Khor Virap

GRUZJA / Stolica / Stare Tbilisi

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl