Galeria zdjęć

Bernikla Kanadyjska (Branta canadensis).

WALIA / Fendrod Lake Swansea. / Swansea - Lake Fendrod.

Zdjęcia: Swansea - Lake Fendrod., Fendrod Lake Swansea., Bernikla Kanadyjska (Branta canadensis)., WALIA
odsłon: 208 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-01-06 21:54
Data wykonania
styczeń 2023

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Naturalny rejon występowania bernikli kanadyjskiej rozciąga się od zachodniej Grenlandii, przez Amerykę Północną, aż do Wysp Karaibskich. Jest gatunkiem występującym w środowisku przyrodniczym Polski, rozmnażającym się, silnie ekspansywnym. Drogi wprowadzania i rozprzestrzeniania tego gatunku, związane z udziałem człowieka, to celowa introdukcja i ucieczki z hodowli. Bernikla kanadyjska ponadto rozprzestrzenia się spontanicznie. Gatunek ten zasiedla obszary przybrzeżne, tereny podmokłe, zbiorniki i cieki wodne, obszary rolnicze i miejskie, np. parki. Bernikla kanadyjska wpływa negatywnie na środowisko przyrodnicze, uprawy roślin, hodowle zwierząt, ludzi i inne obiekty. Wpływ na środowisko przyrodnicze przejawia się przede wszystkim poprzez hybrydyzację z innymi gatunkami ptaków oraz poprzez przenoszenie bardzo wielu groźnych patogenów, a także poprzez zanieczyszczanie odchodami zbiorników wodnych, co prowadzi do ich eutrofizacji. Wpływ na hodowle zwierząt i ludzi związany jest również głównie z przenoszeniem przez ten gatunek licznych patogenów. Wpływ na uprawy roślin ma związek z żerowaniem bernikli w uprawach zbóż oraz deptaniem i zanieczyszczaniem upraw odchodami. Zanieczyszczanie odchodami zbiorników wodnych, plaż, parków, pól golfowych, oraz zagrożenie dla lotnictwa powodowane przez kolizje ptaków z samolotami, stanowią z kolei niekorzystny wpływ tego gatunku na inne obiekty. (info: http://projekty.gdos.gov.pl/igo-branta-canadensis)

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Warszawa Praga / Warszawa

POLSKA / Warszawa Praga / Warszawa

POLSKA / Warszawa Praga / Warszawa

POLSKA / Małopolska / Stary Sącz

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl