Galeria zdjęć

Trzy fontanny na placu Navona - nr.2

WłOCHY / Rzym. / Plac Navona.

Zdjęcia: Plac Navona., Rzym., Trzy fontanny na placu Navona - nr.2 , WłOCHY
odsłon: 107 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-02-23 18:36
Data wykonania
wrzesień 2022

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Środkowa fontanna czyli "Fontanna Rzek"

Komentarze do zdjęcia

Na placu Navona lub Cireo Agonale na środku stoi jedna z trzech na placu "fontanna Rzek", wykonana przez Berniniego wzniesiona w latach 1650-51 na polecenie papieża Innocentego X Pamphilj i stanowiąca bazę pod obelisk egipski, przeniesionego z cyrku Maksencjusza. (starorzymska imitacja obelisku egipskiego), Na środku fontanny znajduje się skała z grotą, fantazyjnie ozdobiona czterema dobrze zbudowanymi mężczyznami z białego marmuru są to posągi symbolizujące cztery rzeki (rzeka po włosku jest rodzaju męskiego): Nil, Ganges, Dunaj i Rio de la Plata oraz cztery znane wówczas kontynenty: Afrykę, Azję, Europę i Amerykę a z groty wypływa osiem strumieni wód. Fontannę ozdabiają także elementy fauny i flory: koń, lew, krokodyl czy palma, natomiast na szczycie obelisku jest gołąb z brązu z gałązką oliwną, który jest motywem herbu fundatora fontanny, papieża Innocentego X.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

BRAZYLIA / Amazonia / Las deszczowy Amazonii

BRAZYLIA / Amazonia / Wioska Indian Ayala

BRAZYLIA / Amazonia / Rzeka Amazonka

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Santa Maria

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Santa Maria

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl